İstikballer
İstikbal Eğitim Kurumları

Sorularla İstikbal Eğitim Kurumları   262

 

Sorularla İstikbal Eğitim Kurumları

Velilerimizden gelen, karşılaştığımız tüm soruları kurumumuzu daha iyi anlatabilmek amacıyla bu metni hazırladık. Kayıt esnasında yaşanan yoğunlukta sorulmamış, unutulmuş soruların cevaplarını şeffaflık ve netlik ilkeleri çerçevesinde sizlere sunuyoruz. Çocuklarımızla ve sizlerle birlikte uzun bir yolculuğa çıkarken bizleri ne kadar iyi tanırsanız, yapacağımız eğitim çalışmaları o kadar sağlıklı olacaktır

11 yıllık tecrübemizle, sizlere ve çocuklarımıza en güzel hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

-Konya’da birçok anaokulu ve kreş varken neden ebeveynler sizi tercih etmeliler?

Neden biz? Sorusuna en güzel cevap tüm velilerimizce de tescillenmiş kocaman bir sevgiye sahip olmamızdır. Sevgi her kapıyı açan sihirli bir anahtar gibidir benimle ilgilen sinyali veren her çocuğa yüklenen sevgi hepimizi (çocuk-okul-Aile) huzur mutluluk ve başarıya ulaştıracaktır.

Velilerimizle kurduğumuz sıcak ilişki ile çocuğu en baştan velileri sayesinde tanırız. Öğrencimizin gelişimini dengeli bir şekilde desteklemeye gayret ederiz. Tüm öğrencilerimiz ve ailelerimiz bizim için değerlidir.

Çok yönlü hazırlanmış eğitim programlarımızla çocuklarımızı okula ve hayata hazırlıyoruz. Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://istikbalegitim.com/Haberler/2018-19-EGITIM-OGRETIM-DONEMI-HEDEFLERIMIZ/182

- Öğretmenleriniz nereden mezun?

Okul Öncesi öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi mezunu tecrübeli, eğitim ilkelerimize uyan, öğrencilerimize sevgi ve merhametle yaklaşan öğretmenlerden oluşmaktadır. Sistem odaklı hareket eden öğretmenlerimiz, fedakarlıklarıyla öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayretinde olmaktadırlar. Eğitim programlarımızın uygulanması hususunda gerekli hassasiyeti gösteren öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin farklı seviyelerine rağmen en üst seviyede eğitim almış olurlar.

Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi sadece eğitimlerine değil aynı zamanda özgüven kazanım ve sosyalleşmelerine de sağlayacak şekilde ilgilenmektedirler.

- Sınıflarınız kaç kişilik, yardımcı öğretmen var mı?

Sınıflarımız toplamda 15 asil 2 yedek öğrenci kapasitesine sahip olup, tecrübeli okul öncesi ve değerler eğitimi öğretmenimiz olmak üzere iki öğretmenle sınıfımızın eğitimi desteklenmektedir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde yabancı dil eğitim, robot tasarım, mental aritmetik, satranç ve jimnastik gibi derslerimizde branş öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

-Veli ile iletişim kanallarınız nasıldır?

Velilerimiz ile eğitim sürecinde eğitimi aksatmayacak saatler dahilinde (12.30-13.30 arası) öğretmenlerimizle kurumumuza gelerek görüşebilirler. İdarecilerimizle istenilen saatler dahilinde her zaman görüşme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca önceden belirtilen kurallar çerçevesinde whatsapp gruplarında hızlı bilgi alışverişi ve haftalık planları, yemek listeleri, vs.. gönderme imkanlarımız olmaktadır. Öğretmenlerimiz ile telefonda en geç saat 20.00’ye kadar 5 dakikayı geçmeyecek şekilde bilgi alışverişi yapılabilir.

Ayrıca whatsapp gruplarında eğitimin ilk süreçlerinde çocuklarımızla alakalı fotoğraf paylaşımlarımız yapılmaktadır. Sonrasında ise bu paylaşımlar sadece sosyal medya hesaplarımız üzerinden devam etmektedir.

- Yeni kayıt yaptıracağım, çocuğumun daha önce hiç bir okul tecrübesi yok. İzleyeceğimiz süreç nasıl olmalı?

Okul öncesi öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu esasen çok kolay alışmaktadır. Bu çocuklarımız sınıflarına ve öğretmenlerine çok çabuk alışmakta, uyum sorunu yaşamamaktadırlar.

Ancak annesinden hiç ayrılmamış ve aşırı bağımlı çocuklarımız için ailelerimiz ile birlikte süreci doğru şekilde inşa etmeye gayret ediyoruz. Annemizin ilk bir-iki gün idarede bir saat kadar kalıp kuzucuğun oryantasyon sürecindeki tedirginliğini hafifletmesini destekliyor fakat bundan sonraki süreçte Annenin okulda kalma süresinin uzamasıyla çocuğumuzun alışma süresinin uzayacağının farkında olmanızı istiyoruz.

İlk gün saat 10 gibi evde kahvaltısını yaparak ebeveyni ile okulumuza gelen öğrencimizi, yaşına ait grubuna alıyoruz. 1 saatlik bir süreçte sürekli değişen aktivitelerle çocuğumuzun oyun oynamasını sağlıyoruz. Bu süreç içerisinde çocuğumuzun ebeveynini görmek istediği durumlarda, uygun alanlarda çocuğumuzla ebeveynimizi bir araya getiriyor daha sonra tekrar oyun ortamına döndürüyoruz.  2. gün aynı aktiviteleri 1 saat arttırarak 2 saate çıkarıyoruz. Alışma sürecini bu şekilde her gün artırarak, çocuğumuzun okula alışmasına ve öğretmenine güvenmesini sağlıyoruz.

Uyum süreci dönemi çocuk kadar, anne-babanın da yaşadığı bir dönemdir. Çocuğumuz kadar anne-babamızın da çocuğundan ilk kez ayrılma süreçlerini yönetmeye gayret ediyoruz.

Bu anlamda uzman ekibimizle bizler ailelerimize her konuda rehberlik ediyor eğitimci gözüyle olduğu kadar Anne baba gözüyle de olayları analiz edip en kıymetlilerini güvenerek bizlere emanet eden sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu konuda endişeleri fazla olan ailelerimiz için Kurucumuz Özcan Dalgıç hocamızın hazırladığı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

http://istikbalegitim.com/Aile/Cocuklarimiza-Okulu-Nasil-Sevdiririz/165

- Çocuğum kurumunuza ne kadar sürede alışır?

Çocuğun alışma süreci çocuktan çocuğa değişkenlik gösterse de kocaman sevgimizle en geç bir haftada kuzularımızdaki güven ve rahatlığı yakalamaktayız.

- Çalışıyorum, bakıcı mı yoksa kreş mi çocuğum için doğru olur?

Kreş ortamı çocuğunuzun sosyalleşebilmesini, kelime haznesinin gelişebilmesini, paylaşmayı öğrenebilmesini, grup içinde hareket edebilmesini sağlar. Ayrıca özgüven duygusunu da destekleyeceği için çalışan annelere tavsiyemiz kreş ortamında çocuklarının büyümesi olacaktır.

Ailelerimiz, bakıcıya bırakmanın avantajlarını ve dezavantajlarını iyi bir şekilde değerlendirmelidir. Bakıcının çocuğa yetişemeyeceği için ağırlıklı olarak tv, tablet odaklı bakımın yanısıra oyun arkadaşlarının olmaması neticesinde iletişim kurmayı, paylaşmayı öğrenemeyeceğini göz önünde bulundurmalıdır. Çocuklarımızın güvenli bir ortamın sağlanması da ailelerimiz açısından rahatlatıcı faktörlerdendir.

Kimi zaman onarılması çok zor olan, hatta psikolojik destek gerektirecek duygu ve davranış problemleri ile karşılaşabilme ihtimali ise bakıcı ile çocuk büyütmenin ciddi risklerinden biridir.

Çalışan anne çocuklarının asgari aşağıda ki planlama ile büyütülmesini tavsiye ederiz;

0-12 Ay: Muhakkak anne tarafından desteklenmelidir.

12-24 Ay: Annemizin çalışma mecburiyeti varsa aile büyükleri ve bakıcı desteği alınabilir.

24 Ay Sonrası: İyi araştırarak buldukları, çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri okul öncesi eğitim kurumu bundan sonra ki süreçte aileye destek vermelidir.

- Çocuğumun, astım, alerji (besin, toz, hayvan alerjisi gibi) kronik rahatsızlıkları var. Bulunduğu ortamı nasıl yönetiyorsunuz?

Öncelikle kurumlarımızda tüylü halı bulundurmuyoruz. Yer zeminlerimizi özellikle alerjenleri tutmayan malzemeyle kaplıyoruz. Zeminlerimiz rutin olarak, kokusuz temizlik maddeleri ile temizleniyor. Süpürme çocuklar sınıf dışındayken yapılıyor ve sınıflar havalandırılıyor

Astımı olan öğrencilerimiz için eğitimcilerimiz nezih bir ortamda velinin yönlendirmesi doğrultusunda hava verme uygulaması yapmaktadır.

Bizler İstikbal Ailesi olarak her hayvanı çok seviyoruz. Ancak, alerjik tepkimelere sebep olmayan, balık, kaplumbağa gibi hayvanlar ile hayvan sevgisi kazandırmaya çalışıyoruz.

-Okulunuzda kaç öğün yemek, yenmektedir?

Tam gün eğitim programlarımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yarım gün eğitimlerimizde tek öğün bulunmaktadır.

Neden biz sorusuna en özel cevaplarımızdan bir tanesi de mümkün derecede doğal organik, helal ve hijyenik ürünlerle kuzuları besliyor olmamız. Kısaca her şeye Anne gözüyle bakıp ona göre hareket ediyor olmamız bizim en önemli farkımız.

- Yemekleriniz okul da mı pişiyor? Yoksa yemek şirketi ile mi çalışıyorsunuz?

Her hangi bir yemek şirketi ile çalışmıyoruz. Tüm gıda ürünleri aşçımız tarafından hazırlanıyor.

Yiyecek ve içeceklerde kullandığımız tüm gıdaların helal ve organik olmasına dikkat ediyor beslenmeyi de en az eğitim kadar önemsiyoruz. Dondurulmuş ürünler kullanmamaya dikkat ediyoruz. Kurumumuzda zeytin yağı, Ayçiçek yağı ve tereyağı kullanıyoruz.

Meyve ve sebze alımlarını haftalık olarak, et ve sebze alımlarımızı günlük olarak yapıyoruz.

Kurumumuzda aşçımız tarafından ana yemeğin tencere yemeklerinden oluştuğu menümüz günlük olarak pişiriliyor.

-Yemek yemek istemeyen, ya da bağımsız yiyemeyen çocuklara nasıl davranıyorsunuz?

Öncelikle eğitimcilerimiz tarafından çocuklarımıza yemek konusunda mutlaka destek sağlanıyor. Bizler yediriyor, ya da yemelerine yardımcı oluyoruz.

Zorlamadan, zaman içerisinde öğrencimizin kendi başına yemesini destekliyoruz. Okulumuzda yemek ve uyku gibi konularda çocuklarımıza dikte ederek, ya da zorlayarak değil örneğin; “bir kaşık tadına bakma uygulaması” gibi uygulamalarla çocukların tanımadıkları ya da reddettikleri besinleri tanımalarına fırsat oluşturuyoruz.

Zaman içinde çocuklar tercih etmedikleri yiyeceklerin diğer arkadaşları tarafından tüketildiğini gördükçe, (intoleransları olmadığı sürece) bu besinleri tüketmeye başlıyorlar.

- Hazır paket ürün ve gıdalar kullanıyor musunuz?

Kullanmamaya özen gösteriyor “Sürpriz günlerimizde” ise velilerimizden özellikle kuruyemiş, meyve veya ev ortamında yapılmış kek kurabiye tarzı yiyecekleri tercih etmelerini rica ediyoruz.

- Çocuğum yemeğini yemiyor ancak bana gönderdiğiniz formlarda yediğini beyan ediyorsunuz. Bu nasıl oluyor?

Anaokulu ve kreşlerin şaşırtıcı etkilerinden biri de sıklıkla karşılaştığımız, çocuğun evinde önceden ve  hatta halen reddetmekte olduğu gıdaları okulda tüketmesi durumudur. Böyle zamanlarda, çocuğunun normalde yemediği yiyecekleri yediğini beyan eden günlük formu aldıklarında oldukça şaşıran velilerimize, bir karışıklık olmadığına dair içlerini rahatlatmak için öğrencimizin besini yerken çekilmiş video ve fotoğraflarını anlık olarak gönderiyoruz.

- Öğrencilerden biri hasta olduğunda ne yapıyorsunuz? Diğer çocuklara bulaşmasını nasıl engelliyorsunuz?

Acil olmayan durum ve kontrol altında ki hastalıklarda (örn. üst solunum yolları enfeksiyonu, bağırsak enfeksiyonu) öncelikle bir eğitimci ile beraber öğrencimizi farklı bir odaya alıyoruz.

Ateşini ölçüp, bu konu ile ilgili aileye bilgi veriyoruz. Ateşin yüksekliğine göre, önce ilaçsız yöntemlerle ilk müdahaleyi yaparak ateşi düşürmeye çalışıyoruz (eklem yerlerine ılık kompres, duş aldırma).

Bu süreçte sürekli velimizle iletişim halinde oluyoruz. Ateşin düşmediği durumlarda ise veli onayı ile çeşitli ilaçlarla ateşi kontrol altına almaya çalışıyoruz.

Her durumda, öğrencimizin rahatsızlanması halinde velimizden okula gelip öğrencimizi almasını talep ediyoruz. Velimizin (Trafik-toplantı saati vb.) okula ulaşamaması gibi istisnai durumlarda ise,  öğrencimizin doktoruna kadar öğrencimize eşlik ediyor, orada öğrencimizi velimize teslim ediyoruz.

Okul öncesinde çocuklar ilk dönemlerinde bağışıklık sistemlerinin durumuna göre rahatsızlanmaları mümkündür. Çünkü ilk defa toplu ortama girmiş olmaları onların mikroplarla tanışmasına sebebiyet vermektedir. Çocuklarımız okul öncesi süreçlerine hazırlık aşamasında muhakkak bağışıklık güçlendirici takviyeler almalarını tavsiye ediyoruz.

- Bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler ile ilgili politikanız nedir?

Bulaşıcı hastalıklara sahip çocuklarımızı kurumumuza kabul edemiyoruz. Bu nedenle kayıt döneminde öğrencimizin doktorundan sağlık raporu istiyoruz.

Grip ve benzeri virttik rahatsızlıkları olan öğrencilerimizin ailelerinden,  kuluçka döneminde (ilk 3 gün), öğrencimizi evde dinlendirmelerini rica ediyoruz. Böylece, öğrencimizin hastalık sürecini daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmesini, hem de diğer öğrencilerimize bulaştırmamasını sağlıyoruz.

Kabakulak, suçiçeği gibi çocukluk çağı bulaşıcı hastalıkları ile okulumuzda karşılaştığımız durumlarda yazı ile tüm velilerimize bilgilendirme de bulunuyoruz.

- Acil müdahale gerektiren durumlar için bir eylem planınız var mı? varsa nedir?

   1- İlk müdahale yapılır, Veli aranır, olay hakkında bilgi verilir.

     a) Velinin talebine göre en yakın hastaneye eğitimciler tarafından götürülür.

     b) Velinin talebine ve aciliyet seviyesine göre velinin gelmesi beklenir.

  2- İlk müdahale yapılır, Veliye ulaşılamadığı durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurulur. Bu süreçte öğrencinin doktorundan yönlendirme alınır.

- Çocuğum hastalandığı zaman kurumunuza haber vermem gerekiyor mu? Yoksa siz mi arıyorsunuz?

Öğrencimiz hasta olduğunda, velimizin telefon açarak veya mesaj atarak bizleri bilgilendirmesini rica ediyoruz. Sizler tarafından bilgi ulaşmadığı durumlarda, idari personelimiz velimize ulaşmaya çalışıyor.

Ancak önceliğimiz velimizin bizleri ve servisi sabah saatlerinde bilgilendirmesidir.

- Çocuğuma ilaç verilmesi gerekiyor. Bununla ilgili politikanız nedir?

Öğrencimize ilaç verileceği durumlarda, velimizden o günün tarihi, öğrencinin adı soyadı, ilacın adı ve ve verilecek miktarı yazılı olarak belirtmelerini (ilaç ile göndermelerini) talep ediyoruz. Öğrencilerimizin ilaçlarını zamanında verilmesi sağlandıktan sonra, ilaç defterine kaydı yapılmaktadır.

Servis Hizmetleri

- Servisiniz var mı? Hangi servis şirketi ile çalışıyorsunuz?

Servis araçlarımız kurumumuza aittir. Servis firmaları ile okul öncesinin hassasiyetini taşımadıkları için çalışmamaktayız. Kendi bünyemizde olan şoförlerimizle ve hosteslerimizle, güvenli bir şekilde servis hizmeti vermekteyiz.

- Çocuğumu örn. okula sabah ben bırakacağım ancak akşam servisle eve  bırakılmasını istiyorum. Tek yön servis kullanımı mevcut mudur? Ücretlendirmesi ne şekilde olur?

Çift ya da tek yön servis hizmet almak velimizin talebine göre planlanabilmektedir. Servis güzergahının uygunluğuna göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

- Servislerinizde çocuklarla birlikte zaman zaman kurum dışı kimseler seyahat ediyor mu? Bununla ilgili politikanız nedir?

Kurumumuzun personeli ve öğrencileri haricinde araçlarımızda başka yolcu alınmamaktadır.

Bunun dışında hiç bir yetişkini çocuklarımızın emniyet ve güvenliği açısından servis araçlarımıza almamaya özen göstermekteyiz. Bu konuda velilerimizin de gerek hassasiyeti göstermelerini ve servise binme hususunda talepte bulunmamalarını rica ederiz.

-Servis kurallarınız var mıdır?

Okulumuzun servis kuralları ile ilgili yazılı metni sizlere ulaştırıyoruz. Bu kurallara uyulması öğrencilerimizin eğitimleri aksamaması için önemlidir. Sözleşmemizde belirttiğimiz temel kurallarımız ise;

Kurum tarafından bildirilen servis kurallarına uyulması, eğitimin gecikmemesi, diğer öğrencilerimizin mağdur olmaması için telefon çaldırılınca ailemizin çocuğu aşağıda teslim etmek ve almak için hazır bulunması çok önemlidir. Servis saatine yetiştirilmeyen çocuğun okula getirilmesi velisine aittir. Akşam çıkışlarında ise en geç 17.30’da, servissiz gelen çocuklar ailelerimizce okuldan teslim alınacaktır. Çocukların herhangi bir nedenle gelemeyeceği önceden öğretmen ve servise telefonla bildirilecektir. Öğrencilerin evden okula izinsiz özel eşya veya tablet getirmeleri yasaktır. Öğrencinin, okuldan veya servisten alınması yalnızca anne babaya aittir. Özel durumlar için önceden bilgi verilmek suretiyle üçüncü şahsa, ancak o zaman teslim edilebilir. Bunun dışında çocuk bir başka şahsa kesinlikle teslim edilmeyecektir. Öğrencinin servis içerisinde yiyecek yemesi diğer çocuklar açısından mahzuru bulunmaktadır.

- Servis şoförlerinizi hangi kriterler doğrultusunda seçiyorsunuz?

Şoförlerimizin;

Sağlık raporu alınmış, sürücü belgeleri ve adli sicil kaydının yanında referanslı, çocuklara kötü örnek olacak davranışları olmayan, sabırlı, merhametli ve agresif olmayan şoförler seçilmektedir.

Araç şoförlerimiz, okulumuzda aynı zamanda kurumumuzda aktif olarak bulunmakta,  güvenlik, teknik hizmetlere destek vermektedirler. Öğrencilerimiz servisçi amcalarını çok sevmekte, ailelerimizden bu anlamda olumlu dönütler almaktayız.

Güvenlik

- Okulda çocuğuma iyi davranıldığına nasıl emin olabilirim? Ne şekilde denetleyebilir ve takip edebilirim?

Bizler işimizi aşkla yapıyoruz. Öğrencilerimize, anne-babaların davrandığı özenle hem öğretmen, hem idari personelimiz davranmaktadır.  

Bu okul içi güvenlik kameralarıyla kurum içerisinde izlenebilmekte. Güvenlik kameralarının bağlı bulunduğumuz bakanlıkça cezai işleme uğrayacak şekilde yasaklandığı için kurum dışına yayın yapmamız mümkün olmamaktadır. Ancak, isteyen velimiz, istediği saatte, randevusuz gelerek kurum için güvenlik kamerası ekranımızdan çocuğunu izleyebilir.

Kurum içi idari personelimiz, rutin olarak gün içinde sınıflarda bulunarak, gözlemleyerek, ortak alan aktivitelerinde bizzat bulunarak süreci denetliyorlar

Güvenlik zaafiyeti olmaması açısından yapılan çalışmalar devamlı gözden geçirilmekte, gerekli düzenlemeler ivedilikle yapılmaktadır.

- Çocuğumu teyzesi, anneannesi, halası geldiğinde benim haberim olmadan teslim ediyor musunuz? Servisi olmayan çocuğun kime teslim edileceği ile ilgili nasıl bir politika uyguluyorsunuz.

Öncelikle öğrencimizi evli çiftlerde anne-baba, boşanmış çiftlerde velayet hakkı olan ebeveyne teslim ediyoruz. Bunun dışında eğer herhangi bir yakın veya tanıdık alacak ise, anne babanın önceden kurumu arayıp beyan etmesi ve kişinin kimliği ile gelmesini istiyoruz. Kimlik bilgileri ile verilen beyan örtüştüğü takdirde öğrencimizi teslim ediyoruz. Öğrencimizin, kendini alacak olan şahsı tanıyor olmasını önemsiyoruz, ailelerimizin bu konuya özen göstermesini bekliyoruz.

Hijyen Yönetimi ve Temizlik Hizmetleri

- Çocuğumun kişisel temizliğini kim yapıyor?

Öğrencilerimizin kişisel temizlikleri yardımcı öğretmen ya da sınıf öğretmeni tarafından yapılmaktadır.

- Yemekhane ve mutfak temizliğiniz nasıl oluyor?

Yemekhanede günde 3 kez yaş gruplarının geçişi arasında masa-sandalye temizliği, öğün sonrası komple temizlik uygulanır. Akşam ise, kendine özel temizlik aparat, bez ve mopları ile dezenfekte edilir.

Mutfak temizliği aşçımız tarafından gün içerisinde sürekli yapılıp, dolap içleri dahil olmak üzere rutin olarak idari personel tarafından denetlenir. Akşam ise, genel temizlik ve dezenfektasyon yapılarak çıkılır.

Kayıt Süreci-Kayıt işlemleri-Ücretler

İstikbal Eğitim Kurumlarının okul ücret ve ödeme planları nasıldır?

  • İki tip ödeme planımız mevcut. Ödemelerimiz peşin yıllık ödeme ve aylık ödeme olarak ikiye ayrılıyor.
  • Yıllık peşin ödememizde %5 indirim uygulanmaktadır.
  • Velilerimiz havale, peşin ve kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Ödemelerimiz eğitim öncesinde, velilerimiz birlikte belirlenen zamanda yapılması gerekmektedir.
  • Aylık ödemelerimizde eğitim, yemek, servis ve sosyal faaliyet ücretleri dahildir. Kitap, kırtasiye, temizlik setleri ve sportif faaliyetler hariçtir. Sportif faaliyetler, Özel İstikbal Anaokulunda öğrencisi olan velilerimizin tercihine bağlıdır.

- Aylık ödemelerimizi hangi tarihler arasında yapıyoruz?

Aylık ödeme planını tercih eden velilerimizin ödemelerini ayın biri ile beşi arasında veya 15-20’si arasında gerçekleştirilmektedir.

- Kayıt esnasında gerekli olan evraklar nelerdir?

  • Kayıt formları, dilekçe ve sözleşme
  • Anne-Baba için 2’şer adet, çocuk için 6 adet vesikalık fotoğraf
  • Öğrencinin 4 adet vesikalık fotoğrafı
  • Aşı kartı fotokopisi
  • Doktorundan sağlık raporu
  • Anne-Baba-Çocuk kimlik fotokopisi

-Kayıt yaptırmamız halinde okul için gerekli kişisel ihtiyaç listeniz nedir?

Şeffaf saklama kutusu, bağcıksız pandif, yedek iç kıyafet, yedek alt-üst kıyafet, suluk (cam ve kolay kırılır olmayacak), diş fırçası, tarak, kolonya, bezli öğrenciler için bez ve ıslak mendili. 2 adet kırılmayacak küçük oyuncak. 1 tanesi çocuğun arkadaşlarıyla paylaşması için, diğer oyuncağı da güvenli bağlanma ve oyuncak günlerinde getirip, götürürken sorumluluk alması içindir.

Önemli Not: Gerek okulda bulunan, gerek gelip giderken götürdüğü tüm malzeme ve kıyafetlere ailemiz uygun yerine isim yazacaktır. İsim yazılmamış kaybolan malzemelerden kurum olarak sorumluluk kabul edilmeyecektir.

-Eğitim saatleriniz ve tatil süreçleriniz nasıldır?

Okulun eğitim başlangıç ve bitiş saatleri; sabah 09.00, akşam 15.45 arasındadır. Çalışan aileler için erken ve geç saat uygulaması vardır. Hafta sonları, resmi tatil günleri (resmi bayram ve sömestr) günlerinde MEB takvimi esas alınır. Valilik tarafından ilan edilen (kar tatili, vs..) tatillere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı gündüz bakımevlerinde uymak zorunluluğu bulunmaktadır

- Sözleşme yaptığımda bu beni maddi olarak bağlar mı? Yıl ortasında mali düzenimizde bozukluk, muhtemel taşınma veya hastalık gibi durumlarla karşılaşırsam sözleşmeden dolayı 12 ay boyunca ödeme yapmak zorunda mıyım?

Bu gibi durumlarda velilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Alıştırma süreci için 1 ay devam etmesini faydalı buluyoruz. Alışamayan öğrencimizin olması durumunda, verilen hizmet süreci kadar ücret alınmaktadır.

Taşınma, işten çıkarılma gibi durumlarla karşılaşan velilerimizin sözleşmelerini bildirilen tarihten sonraki ay içerisinde iptal ediyoruz.

Hastalık durumlarında ise, öğrencimizin doktorundan kreşe devam edemez raporu talep ediyoruz.

Bu gibi durumlarda sözleşmemizi karşılıklı olarak feshetmekteyiz.

- Çocuğum hastalandı ve okula gelemedi. O ayı tam ödeyecek miyim?

Bizler öğrencimizi resmi olarak kayıt ettiğimizde, bağlı bulunduğumuz bakanlığa ve e-okul sistemine bildiriyoruz. Her öğrenci bakanlığın öngördüğü ve yerine başka bir öğrencinin alınamayacağı bir kontejan dahilindedir. O nedenle, ödemelerimiz diğer özel eğitim kurumlarında da olduğu gibi devamsızlık, zorunlu ve resmi tatiller nedeniyle ücrette bir kesinti yapılmamaktadır.

- Kurumunuzda ne gibi indirimlerden faydalanabiliriz. Kayıt dönemi ve indirim dönemleriniz var mı?

İndirimli kayıt dönemimiz sosyal medya hesaplarımızdan ve mesaj ile ailelerimize bildirilmektedir. İndirimli kayıt dönemin de kayıt olan öğrencililer belirli bir indiririm oranından faydalanmakta bunun yanısıra kardeş indirimleri de uygulanmaktadır.

- 12 aylık toplu ödemede, Yaz okulunda olacak muhtemel fiyat farklılıklarından etkilenir miyiz?

Toplu ödemenin avantajı, ödeme planını ve ücretleri tüm yıla indirimli oranlar üzerinden sabitlemiş olmaktır.

- Okulunuz hangi saatler arasında açık oluyor. Herhangi bir sebepten ötürü geç kaldığım durumlarda ne yapıyorsunuz?

Kurumumuz sabah 7.45’de açılıyor. 17:15’de kapanıyor. Velimizin geç kaldığı zamanlarda kurumu bilgilendirdiği takdirde, çok nadir olmak kaydıyla kurumda çalışan sorumlu kişiler, öğrencimize eşlik ediyorlar.

Ancak, geç kalma durumlarını velimizin iyi yönetmesini bekliyoruz. Çünkü çocuklarda zaman kavramı farklı işler. Arkadaşsız tek başına kaldığı için, bir sonra ki gün okula karşı isteksizliği doğabilir. Anne-babaya karşı güvensizlik gelişebilir. Aynı zamanda, öğrenciye eşlik eden personelin ertesi gün performansında düşüş olabilir. Bu da öğrencilerimize istediğimiz kalitede hizmet vermememize neden olur.

Bu nedenle, okul giriş, çıkış saatlerine velilerimizin azami özen göstermelerini rica ederiz.

UNUTMAYIN SİZİN KIYMETLİLERİNİZ BİZİM EN DEĞERLİLERİMİZ

Copyright 2016 İstikbal Eğitim Kurumları
Tasarım ve Yazılım icraathane