Çocuk ve Aile
İstikbal Eğitim Kurumları

Gelinlerimiz “Kızlarımız” ve Kayınvalidelerimiz “Annelerimiz” İlişkileri 3


  124
Gelin ve Kayınvalidenin Sulhu Her savaşın sonucunda sulh yapıldığı gibi, gelin ve kayınvalide savaşlarında barışın sağlanması için sulhun yapılması gereklidir. Savaşı devam ettirmek gafletinde bulunanlar dü..
DEVAMINI OKU

Gelinlerimiz “Kızlarımız” ve Kayınvalidelerimiz “Annelerimiz” İlişkileri 2


  119
Gelin ve Kayınvalide Savaşları Gelinlerimiz “Kızlarımız” ve Kayınvalidelerimiz “Annelerimiz” İlişkileri yazı serimizin 2.’sine Gelin-Kayınvalide Savaşları adı vermemiz, kadınlarımızın gel..
DEVAMINI OKU

Gelinlerimiz “Kızlarımız” ve Kayınvalidelerimiz “Annelerimiz” İlişkileri 1


  139
Gelinlerimiz “Kızlarımız” ve Kayınvalidelerimiz “Annelerimiz” İlişkileri 1 Gelin-Kayınvalide ilişkileri toplumumuzun kanayan bir yarası olarak maalesef günümüzde de devam etmekte..
DEVAMINI OKU

Çocuk & Gençlere Yönelik Yazılım ve Kodlama Öğreten Web Siteleri ve Uygulamalar


  189
Çocuk & Gençlere Yönelik Yazılım ve Kodlama Öğreten Web Siteleri ve Uygulamalar Scratch – www.scratch.mit.edu Scratch MIT Medya Lab’ında yer alan Lifelong Kindergarten gr..
DEVAMINI OKU

Davranış Bozukluklarına Tavsiyeler


  263
ÇOCUKLARDA UYUM, DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI VE GİDERİLMESİ İÇİN ANNE-BABA VE ÖĞRETMENLERE ÖNERİLER Davranış bozuklukları; çocuğun çeşitli ruhsal ve bedensel nedenlere bağlı, i&ccedi..
DEVAMINI OKU

Çocuklara Bayramı Nasıl Yaşatalım? Kurbanı Nasıl Anlatalım?


  374
    ÇOCUKLARA BAYRAMI NASIL YAŞATALIM?     Şüphesiz, yetişkinler olarak ilk yapmamız gereken çocukların bayramı doya doya yaşamalarını sağlamaktır. Bu amaçla, ..
DEVAMINI OKU

Hızlı Okuma Nedir?


  697
Hızlı Okuma Nedir? Yeni bilgiler edinmek için sürekli araştırma yapmak ve okumak zorun olan insanın, tüm bu işlemler için 24 saati vardır. Bir günün 24 saat sürmesini değiştireme..
DEVAMINI OKU

Okul Öncesinde Satranç Eğitiminin Yararları


  1081
OKUL ÖNCESİ SATRANÇ EĞİTİMİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE SATRANCIN YARARLARI  -Zihni ve Hayal Kurma Gücünü Geliştirir; Çocuk oyun boyunca etkin bir düşünme pratiği i&c..
DEVAMINI OKU

STEM Eğitimi Nedir?


  1044
    Stem Eğitimi Nedir?   İçerisinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış bireylere ihtiyaç duyulmaktadı..
DEVAMINI OKU

Ailelere 11 Tatil Ödevi


  581
Öğrencilere tatil ödevinin yasaklanmış olması tatilde ailelere ödev verilmeyeceği anlamına gelmez. Öyleyse anneler, babalar, ablalar, ağabeyler, dedeler, nineler, teyzeler, dayılar, amcalar şöyle..
DEVAMINI OKU
Previous 1 2 3 Next 
Copyright 2016 İstikbal Eğitim Kurumları
Tasarım ve Yazılım icraathane