Haberler
İstikbal Eğitim Kurumları

2018 İstikbal Yaz Okulu   1103

İSTİKBAL EĞİTİM KURUMLARI

2017 YAZ OKULU ŞARTLARI - PROGRAM İÇERİĞİ

İstikbal Yaz Okulu             : Aşkan Mh. Yaka Cd. No:82 Meram/Konya Tel: 3234644 554-8983353

İstikbal Anaokulu             : Yaka Mh. Yaka Cd. No:148 Meram/Konya Tel: 3244401 533-4212240

Minik İstikballer                : Aşkan Mh. Yaka Cd. No:69 Meram/Konya Tel: 3244401 533-4212240

Web                                    : www.istikbalegitim.com / ww.minikistikballer.com  / www.tifilkres.com

Facebook                           : www.facebook.com/Minikistikballer  / www.facebook.com/istikbalegitimkurumlari

E-mail                                 : minikistikballer@gmail.com istikbalegitimkurumlari@gmail.com

İstikbal Yaz Okulu Programı

Okul Süre ve Saatleri: Yaz okulumuz 25 Haziran – 18 Ağustos tarihleri arasında (4 + 4 haftalık, 2 kur) toplam 8 haftalık bir eğitimi kapsamaktadır. Çalışan ailelerimiz ve öğrencinin eğitiminin pekişmesini isteyen ailelerimiz eğitim öncesinde ve sorasında ek eğitim alabilirler. Programın tamamına (8 haftasına) katılım, çocukların alacağı eğitimin faydalı olması açısından zorunludur. Eğitimimiz ise saat 10.00 - 17.00 saatleri arasındadır. Servis zamanı sabah 09.00-10.00, akşam 17.00-18.00 arasıdır.  Sosyal aktivitelerin (yüzme, piknik, sinema, vs…) olduğu günlerde çıkış saatlerinde kısmi gecikmeler olabilir.   

Kayıt görüşmelerimiz esnasında, çalışan ailelerimiz için servis ayarlamaları mesai saatlerinin başlangıç ve bitişine göre ayarlanacaktır. Çalışan aileler için servisler, sabah 07.00-08.00, akşam 17.00-18.00 arasındadır.

Erken servis grubuna sabah kahvaltısı verilecektir. Öğle yemeği tüm gruplarımıza verilecektir.

Yaş-Sınıf Durumları: Gruplarımız okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim gruplarımız yaş seviyelerine göre, sınıflara ve binalara ayrılmaktadır. Erkek öğrencilerden 12 yaşına kadar olanlar ile kız öğrencilerimizden 14 yaşına kadar olanlar yaz okulumuza kaydı yapılabilecektir. Sınıflarımız okul öncesi öğrencileri maksimum 15+2 kişi, ilköğretim ve ortaöğretim sınıflarımız ise maksimum 18+2 kişilik gruplardan oluşacaktır.

Genel Eğitim İçeriği : (Eğitim programlarımız yaş gruplarına göre verilmektedir.)

Manevi Eğitim: Elif-ba, Kur’an-ı Kerim, Namaz Duaları, Sureleri, Adap Duaları, 40 Hadis, 40 Dua, 40 ayet, İtikat, İbadet, Siyer, Ahlak-Edep.


Okul Dersleri: Çocuklarımızın zorlandıkları derslerin başında gelen Matematik veya İngilizce derslerini onların önyargılarını yıkıp, başarılı olabilecekleri ve sevebilecekleri ders haline getirmek hedeflenmektedir.

Değerler (Ahlak) Eğitiminde: Allah ve Peygamber sevgisi çerçevesinde (Yardımseverlik + İyilik + Merhamet, Edep + Nezaket + Saygı, Sabır + Şükür + Sorumluluk, Özgüven + Liderlik, Doğruluk + Adalet) derslerinin yanısıra, zerafet ve edep konuları kazanım haline dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Seçmeli İsteğe Bağlı Çalışmalarımız:

Atölyeler: 3. Sınıfa geçen öğrencilerden itibaren Hızlı Okuma,  okul öncesi grubuna Robot Tasarım, İlkokul grubuna Robotik Kodlama, ortaokul grubuna ise Arduino (Elektronik Devre Tasarım) atölyelerine katılabileceklerdir.

Spor Okulları: İlkokul ve ortaokul gruplarımız için savunma sporu, okul öncesi öğrencileri için jimnastik okulu isteğe bağlı olarak ek hizmet olarak verilecektir.

Sosyal Faaliyetler: Toplamda 16 kez sportif ve sosyal Aktiviteler yapılacaktır. Aquapark (4 kez), Piknik, (2), Lunapark, (2), Gezi (Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi) (2), 3d Sinema (1), Tiyatro (1), Voleybol-Basketbol-Futbol (2), Uçurtma Şenliği (1), Doğa Yürüyüşü (1). Dondurma Partileri, Su Savaşı gibi bazı okul içi etkinliklerde ekstra yapılabilecektir.

Çadır Kampı veya şehir dışı gezisi velilerin onayı ile ekstra olarak yapılabilecek çalışmalardır.

Yaz Okulu Ücretlendirme (Aylık Standart Paket Ücreti) :  1 Kur Eğitim + Kitap + Yemek Ücreti (4 haftalık)  550 Tl'dir. Sosyal Faaliyet ücretleri aylık 150 Tl’dir. Servis, avantajlı atölye ücretleri ve indirim imkanları için  bilgi isteyiniz.

Copyright 2016 İstikbal Eğitim Kurumları
Tasarım ve Yazılım icraathane