Haberler
İstikbal Eğitim Kurumları

İstikbal Çocuk Kulübü Atölyeleri Başlıyor.   304

İstikbal Çocuk Kulubü Atölyeleri

Çocuklarımıza yönelik hazırladığımız atölyeler ile onların eğitim hayatına önemli katkıda bulunup, geleceklerine yön vermeye çalışıyoruz.

Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi

Kitap okuma sevgisini kazanmak, Derslerde başarılı olabilmek, Sınavlarda zaman kazanmak, Literatürü hızlı taramak için Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimleri ile büyük avantajlar elde edeceksiniz.

8 haftalık kursumuzda, öğrencilerimiz aldıkları eğitimin neticesinde yaş gruplarına göre %300 ila %1500 okuma hızları artış gösterecektir. Bilhassa 9-13 yaş gruplarlarında çocuklar düzenli egzersizlerini yapmaları halinde 1 saniyede, 1 sayfa okuyabilmektedirler.

Öğrencilerin, anlayarak hızlı okuma eğitiminin içerisinde bulunan dikkat egzersizleri ile öğrencilerin dikkati gelişmekte, konsantrasyon ve odaklanmaları neticesinde okul ve sınav başarısı artmaktadır.

Çocuklarımızın geleceğinde büyük avantaj sağlayacak böyle bir eğitimi aldırmak istemez misiniz?

Gruplar: İlkokul (3. - 4. Sınıf), Ortaokul, Lise, Üniversite ve Yetişkin Gruplarımız vardır.
Eğitim Zamanı: Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları açılacaktır.
Süre: 1. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 2. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 3. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 4. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders)

 

Robot Tasarım, Robotik Kodlama, Ardunio (Elektronik Devre Tasarım) Atölyeleri

Okul öncesi grubundan, ortaokul çocuklarına kadar, seviyelerine özel hazırlanmış “Eğlenirken öğrenme” ilkesine göre hazırlanan eğitimler ile çocuklar, sevimli robotları tasarlayacak, inşa edecek ve hareketlendirecek. Kendi hayal ettikleri robot figürlerini tasarlarken, elektronik dünyasının dili “kodlama yapmayı” öğrenecekler.

Değişik eğlenceli oyunlarla ve materyallerle yapılan çalışmalar sonucunda çocukların mühendislik algıları oluşacak ve gelişecektir. Çocukların zeka gelişimine destek olacak bu eğitim aynı zamanda onların yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına da katkı sağlayacaktır. Elde edilecek kazanımlar;

 • Analitik düşünce becerilerini geliştirmesi,
 • Bilgisayar dünyası ve Teknoloji ile tanışma
 • Mühendislik konusunda algının oluşması ve geliştirilmesi,
 • Bilgi işlemsel düşünme becerisi kazanma,
 • Görsel ve uzamsal algılarının geliştirilmesi,
 • Çok boyutlu düşünme becerisinin geliştirilmesi,
 • Akıl yürütme becerisinin gelişmesi
 • Analiz yapma, sıralı düşünme becerisi kazanma
 • Problem çözme yeteneğini geliştirme
Eğitim Zamanı : Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları açılacaktır.
Süresi: 1. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 2. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 3. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders)
Not: Öğrenci seviyesine ve talebine göre Robot Tasarım, Robotik Kodlama ve Arduino eğitimlerine katılabilecektir. Detaylı bilgi için: http://istikbalegitim.com/Haberler/Robotik-Kodlama-Nedir/180

 

Mental Aritmetik Atölyesi

Mental aritmetik kısaca, özellikle 4 - 14 yaşlarındaki çocukların sağ ve sol beyin lobunun dengeli bir şekilde gelişmesini sağlayan, konsantrasyon ve dikkat becerilerini geliştiren bir eğitim türüdür. Ayrıca bu yaştaki çocukların matematiksel işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde hesaplama becerilerini, anlama ve kavrama yeteneklerini destekleyen bir eğitimdir.

Kökeni Uzak Doğuya dayanan, uzak doğuda ve birçok ülkede yıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmalarını sağlanıyor. Ancak asıl hedefimiz çocukları hesap makineleştirmek değildir. Burada asıl hedef Mental Aritmetiğin doğurduğu sonuçlardır.

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Birçok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir. Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.

 • Hızlı 4 işlem yapma ve karışık işlemleri hızlı hesaplama yeteneği kazandırır.
 • Yapılan çalışmalar neticesinde aktif sağ ve sol beyin oluşumu sağlanır.
 •  Amacı, her çocukta var olan ancak kullanılmayan beyin potansiyelini harekete geçirmek ve  kapasitesini artırmaktır.
 • Öğrenme ve anlama kapasitesi artar.
 •  Hızlı hesaplama ile hızlı karar verme yetisi gelişir.
 •  Dikkat gelişimi güçlenir. Dikkat dağınıklığının önüne geçer.
 •  Güçlü ve kalıcı bellek oluşturur.
 •  Öğrenme kapasitesi arttıkça, özgüven oluşumu sağlanır.
 •  Fotoğrafik zeka oluşumu ile gözlem yeteneği ve bellek kapasitesi artar.
 •  Gözlem/zihinsel canlandırma (hayal etme gücü) yeteneği sağlar.
 •  Sayılar dünyasında dolaşmanın zevki ile matematiğe karşı önyargıları yıkar, matematiği sevdirir.
 •  Öğrencilerin akademik başarıya ulaşmalarına katkı sağlar.
Eğitim Zamanı : Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları açılacaktır.
Süresi: 8 Ay, haftada 2 saat
Copyright 2016 İstikbal Eğitim Kurumları
Tasarım ve Yazılım icraathane