Haberler
İstikbal Eğitim Kurumları

Özel İstikbal Çocuk Kulübü Hizmete Başlıyor.   384

2014 yılından itibaren İstikbal Hafız-a Gelişim Merkezi adı altında yaptığımız eğitim çalışmamızı, yeni yerimizde, yeni adımızla, yeni ve farklı eğitim anlayışımızla Konyalı ailelerimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. 2018-19 eğitim-öğretim döneminden itibaren gerek eğitim çalışmaları, gerek atölye çalışmaları ile öğrencilerimizin eğitim hayatlarına pozitif dokunuşlar yapmayı hedefliyoruz.

Özel İstikbal Çocuk Kulübümüzde,

Kaliteli, iddialı, manevi değerlere duyarlı eğitim politikamız çerçevesinde amacımız; Milli kültürümüzü ve manevi değerlerimizi çocuklarımıza aktarırken modern eğitim tekniklerini de kullanmaktır. Bunu yaparken öğretmenlerimiz sınıf içerisinde, gerektiğinde yön veren, gerektiğinde bir oyun arkadaşı gibi öğrencimize rehberlik etmektedir.

Öğrencilerimizi sağlıklı, düşünen, sorgulayan, üreten, bağımsız hareket edebilen, duygularını ifade edebilen, paylaşmayı bilen, araştırmayı seven, sorumluluk alan, kendi ihtiyaçlarının farkında olan bireyler olarak topluma kazandırabilmeyi hedefler.

Çocuklarımızı; öğrenmeye karşı istek ve merakını uyandırmaya, öğrenmenin sorumluluğunu taşımaya, problem çözme becerisinin gelişimine, iletişim kurmaya, sırasını beklemeye, işbirliği yapmaya, grup içinde beraber hareket etmeye, kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeye, uzlaşmaya, sevmeye, saygı duymaya, fedakârlığa, yardımlaşmaya, paylaşmaya yönlendiriyoruz.

Çocuk Kulübümüzde;

Çalışan ailelerimizin öğrencilerinin yanısıra, desteğe ve gelişime ihtiyacı olduğu düşünülen öğrencilerimizi eğitime adapte edip, geleceğe hazırlıyoruz.

 • 7-12 yaş grubu tüm İlkokul (1. 2. 3. 4. Sınıflar), Ortaokul (5. 6. Sınıflar) öğrencilerine,
 • Hafta içi ve hafta sonu gruplarında,
 • Okul sonrası veya öncesinde ödev yaptırma,
 • Sınav dönemlerinde sınava hazırlama,
 • Grup ve bireysel ders desteği (Matematik, İngilizce, Türkçe),
 • 1. ve 2. Sınıfta psikomotor gelişimi nedeniyle zorlanan öğrencilere okuma-yazma çalışmaları,
 • Dikkat, konsantrasyon, odaklanma problemlerine  (Dikkat Hafıza Eğitimleri, Mandala, Akıl ve Zeka Oyunları).
 • Temel Dini Eğitimlerimizde Kur’an eğitimleri, Dualar, Sureler, Hadisler öğreniyoruz,
 • Şahsiyet ve karakter gelişimleri ile ahlaklı, inançlı ve başarılı bir nesil yetiştirmek erdemlerimizi, edeplerimizi, değerlerimizi benimsetiyoruz.

Ayrıca;

 • Eğitim Koçluğu Çalışmaları (Özgüven kazanımı, kendini ifade etme, başarı duygusu),
 • Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini desteklemek için Stem Eğitimleri, Kitap Okuma Etkinlikleri, Şiir & Masal Anlatıcılığı, Drama, Mandala, Mangala, Origami çalışmaları,
 • İsteğe bağlı atölye çalışmaları (Hızlı Okuma, Robot Tasarım, Robotik Kodlama, Arduino Eğitimleri, Mental Aritmetik, Satranç,)
 • Bakıcıya gerek kalmadan servis ve yemek desteği ile çocuklarımıza ev ortamında öğrencilerimizi istikbale hazırlıyoruz.

Hafta sonu gruplarımızda (sabah 9.00 -  akşam 16.00)

Öğrencimizin temel dersleri (Matematik, İngilizce)

Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma çalışmaları,

1. ve 2. Sınıflar için Okuma - Yazma çalışması,

Temel dini eğitim, ahlak ve karakter çalışmalarının yanısıra isteğe bağlı bir atölye seçebiliyor.

Eğitim ve Atölyeler için ön kayıt formu doldurabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/1jL7cVW-TLOMZFD4_SMk86n--IoTI3Ywq5rQBadGbBxk/edit

 

Özel İstikbal Çocuk Kulübü

 

 

Copyright 2016 İstikbal Eğitim Kurumları
Tasarım ve Yazılım icraathane