Özel İstikbal Çocuk Kulübü ve Etüt

Ortaokul Grubu (5.6.7. ve 8. Sınıf) Eğitim Çalışmalarımız

Ortaokul öğrencilerimiz kendi branşlarında uzman, başarılı, özverili öğretmenlerimiz tarafından dersler anlatılmakta ve ödevler verilmektedir.

Ortaokul gruplarımızda 5. 6. ve 7. Sınıflarımıza, ders başarısını yükseltme, okul derslerinin sınavlarına hazırlamanın yanısıra test çözme becerilerini geliştiriyoruz. Bu dönemde yapılan eğitim çalışmaları ile öğrencimizin, LGS başarısının alt yapısını sağlıyoruz.

Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Din derslerini öğrencilerin anlayacağı seviyede anlatarak, sınavlara hazırlıyoruz.

8. Sınıf LGS’ye hazırlık grubumuzda ise çocuklarımızı öncelikle LGS hedefine motive ederek, ideal ve hedeflerine inanmalarını sağlıyoruz. Bu grubumuzda okul ve sınav başarısını birlikte götürecek şekilde hareket ediyoruz. Konu anlatımlarında geçmişten gelen eksiklikler varsa, bunları göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz.

Vip (4+2 Kişilik), Normal (10+2) sınıflarımızın yanısıra, birebir (özel derslerimizle) hafta içinde ve hafta sonu gruplarımızla eğitim veriyoruz.

Öğrencilerimize haftalık Matematik, Türkçe, Fen, İngilizce ve Sosyal dersleri için 2’şer saatten toplam 10’ar ders saati eğitim verilecektir. Din Kültürü, Anlayarak Hızlı Okuma derslerini ve rehberlik hizmetlerimizi uzaktan eğitim ile destekliyoruz.

Uzaktan eğitim ile öğrencilerimize, 300 TL’lik Anlayarak Hızlı Okuma eğitimlerini hediye ediyoruz. Çocuklarımız bu eğitim ile sınavlarında Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanmanın yanısıra, soruları yetiştirememe problemini hallediyoruz. Ayrıca okuma hızlarını en az 5-10 misli (öğrencinin egzersizleri yapmasına bağlı olarak) arttırarak daha fazla kitap okumalarını sağlıyor, bu da öğrencinin anlama ve yorumlama kabiliyetini geliştiriyor.

Ayda 1 deneme sınavı yapıyoruz. 3 deneme sınavı Türkiye genelinde gerçekleştirilecektir. Yapılan deneme sınavları ile öğrencilerimizin eksiklikleri tespit edilerek, bu eksiklikler giderilir.

Tüm derslerin konu anlatımı ve testlerin bulunduğu 1 yayın okulumuzun hediyesi olacaktır.

5., 6. ve 7. Sınıflara, isteğe bağlı uzaktan eğitim ile Robotik Kodlama eğitimi veriyoruz.

Her öğrencimize, evde uygulaması için ders çalışma programı verilir. Bu programlara göre öğrencilerimizin günde en az 3 saat ders çalışması ve en az yarım saat kitap okuması zorunludur. Öğrencilerimizin çalışmaları velilerimizin iş birliği ile rehber öğretmenleri tarafından takip edilir. Bu takip ile öğrencilerin en iyi şekilde sınava hazırlanmaları sağlanır.

Nlp ile motivasyon tekniklerinin yanısıra öğrencilerimize doğru çalışma metotlarına rehberlik yapıyoruz. Ayrıca LGS döneminin hassasiyetiyle ailelerimize de eğitim seminerleri veriyoruz.

Covid19 sürecinin hassasiyetiyle, kurallara uygun ve hijyenik sınıflarda eğitim yapıyoruz.

Yarıyıl ve ara tatillerde LGS hazırlık kampları yapıyoruz.

Servis saati ve güzergahımız dahilinde olan öğrencilerimize Servis imkanı sunuyoruz.