En Son Haberler

1 Oca 1

İstikbal Çocuk Kulübü ve Etüt Merkezi

Kurumumuz Yorumları

Değerli yorumlarınız kreşimizin kalitesini ve varsa iyileştirmemiz gereken özelliklerimizin göstergesidir.Yorumlarınız için sizlere kreşimiz olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Sorular

- Çalışan bir aileyiz, çocuğumuzu kime emanet edeceğiz?
- Bakıcı çocuğumun eğitimine destek veremiyor!!!
- Okulu işimize, evimize ve yavrumuza göre ayarlamakta zorlanıyoruz!
- Çalışan aileleri, bakıcı, okul ayarlama ve öğrencisinin eğitimine yetişememe derdinden kurtarıyoruz. Nasıl mı?


Öğrenciniz sabahçı ise öğlen okuldan alıp okulumuza getiriyoruz, öğlenci ise sabah evden alıp okulumuza getiriyoruz.  Yemeğini yedikten sonra önce ödevleri yaptırılıyor. Sınav dönemi ise sınavlarına hazırlanıyor. Branş dersleri Matematik, İngilizce, Fen, ve Türkçe dersleri haftalık programda veriliyor. Gelişimlerini destekleyecek ek eğitimleri isteğe bağlı olarak (Hızlı Okuma, Robotik Kodlama) veriyoruz. Ve duruma göre öğlen okula veya akşam servisle eve ailemize teslim ediyoruz. 

Böylelikle çocuğumuza bakıcının veremeyeceği eğitim desteği veriyor, eğitime adapte ediyor ve geleceğe hazırlıyoruz. Ailenin gün içerisinde takip etme, götürüp-getirme sıkıntılarından kurtarıyoruz. 

- İşten yorgun geliyoruz, çocuğumuzun ödevlerini takip etmekte zorlanıyoruz.
- Eğitimim üzerinden uzun yıllar geçti, çocuğumun ödevlerine yardımcı olamıyorum.


Öğrencilerimiz evden veya okuldan gelme durumlarına göre, yemeklerini yedikten sonra öğretmenlerimiz gözetiminde ödevlerini yapmakta, takıldığı yerde desteklenmekte, anlamadıkları konular tekrar edilmektedir. Çocuğumuz ödev yapma alışkanlığını kazanmanın yanı sıra, ödevlerini zamanında yaparak ailesiyle daha çok vakit geçirme imkanı kazanmış olacaktır. Gece geç vakitlere kadar ödev ile uğraşmak hem ebeveynleri, hem öğrencileri yıpratmakta. Böylelikle ebeveyn-çocuk arasındaki ödev çatışmasının önüne geçmiş oluyoruz.

Gelişime ihtiyaç duyulan noktalarda aile ile görüşülerek ek ders verilebilmektedir.

 

- Okuma ve yazma da arkadaşlarına göre geri kaldı, nasıl destekleyebilirim?

- Çocuğumda disleksi, hiperaktivite, dikkat eksikliği var. Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Bilhassa 1. Ve 2. Sınıflardaki öğrencilerimizde, ilkokula adapte olamaması, psikomotor gelişimlerinin zayıf olması, gelişim geriliği, hiperaktivite, dikkat eksikliği ve disleksi gibi durumlara istinaden okuma ve yazma çalışmalarında geri kalmaktadır.

Bu süreç çocuğun okuldaki başarısı kadar özgüvenini ve sosyalleşmesini etkilemekte, okula gitmekte isteksiz davranmasına sebebiyet vermektedir.

Bu durumda olan öğrencilerimizle, okul öncesi eğitim yaklaşım ve tecrübelerimizle sevgi ve sabırla yaklaşarak arkadaşlarına yetişmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

- Çocuğumu özel okula gönderemiyorum, onun gelişimlerini destekleyecek ne yapabilirim?

Çocuklarımızın farklı yönlerini geliştirecek, onlara avantaj kazandıracak olan Hızlı Okuma, Robotik Kodlama, Akıl ve Zeka Oyunları, Mental Aritmetik, vb… kurs ve atölyelerimizi web sitemizden inceleyebilirsiniz. Çocuklarımıza daha uygun şartlar ile hazırladığımız bu eğitimler onlara farkındalık kazandıracak, eğitim hayatlarında doğru hedeflere kitlenmelerine sebebiyet verecektir.

- Çocuğumun okul öncesinde almış olduğu manevi eğitim ve değerler eğitimi çalışmalarının ilkokulda da devam etmesini istiyorum.

- Çocuğum yaz kursuna/okuluna gitti, öğrendiklerini kışında unutmamasını istiyorum.

- Ahlaklı ve inançlı bir nesil olabilmesi için öğrendiğini Kur’an-ı Kerimleri, duaları ve sureleri, hadisi şerifleri, esma-ül hüsnaları unutmamasını istiyoruz. Güzel ahlak sahibi, edepli bir genç olarak yetişmesini istiyorum, diyorsanız.

Kurum olarak yaptığımız eğitim çalışmalarının (okul öncesi ve yaz okulumuzun), kış (okul) dönemlerinde devamını sağlamak, öğrendiklerini unutturmamak ve pekiştirmek istiyoruz. Değerlerimizi, edeplerimizi öğretip, benimseterek, sağlam karakterli, inançlı ve ahlaklı bir nesil olabilmelerini istiyoruz.