Bizden Haberler

Tüm Haberler

2 Nis 2022

2022-23 OKul Öncesi Kayıtlarımız Başlamıştır.

7 Nis 2022

2022 İstikbal Yaz Okulu Başlıyor.

23 Ağu 2021

2021-22 İstikbal Çocuk Kulübü İlkokul Grubu

23 Ağu 2021

2021-22 İstikbal Çocuk Kulübü Ortaokul Grubu

4 Eyl 2019

Robotik Kodlama Atölyemiz Başlıyor.

5 Eyl 2019

Hızlı Okuma Atölyemiz Başlıyor

24 Oca 2021

İhsan Genç ile Diksiyon, Spikerlik, Beden Dili...

24 Oca 2021

Mevlüt Acar İle Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Sorular

Cevap 1

Velilerimizin kurumumuz hakkında bilgi almak için sorduğu tüm sorulara, kurumumuzu daha iyi tanıtabilmek ve anlatabilmek amacıyla bu cevapları hazırladık. Kayıt esnasında yaşanan yoğunlukta sorulmamış, unutulmuş soruların cevaplarını şeffaflık ve netlik ilkeleri çerçevesinde sizlere sunuyoruz. Çocuklarımızla ve sizlerle birlikte uzun bir yolculuğa çıkarken bizleri ne kadar iyi tanırsanız, yapacağımız eğitim çalışmaları o kadar sağlıklı olacaktır

2008 yılından bu yana oluşan tecrübemizle, sizlere ve çocuklarımıza en güzel hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

İstikbal Eğitim Kurumları, 2008-2009 Eğitim döneminde hizmet vermeye başlamıştır. İstikbal Anaokulu ve Kreşi adı altında Hocacihan mahallesinde eğitime başlayan ilk kurumumuzdan sonra, kurumlarımız Meram Yaka bölgesinde Minik İstikballer Kreşi, Tıfıl Kreş ve Özel İstikbal Anaokulu olarak zamanla faaliyete geçmiştir. Tıfıl kreşimiz daha sonra, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ihtiyaca istinaden Özel İstikbal Çocuk Kulübü olarak hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu dönemden itibaren her yaz döneminde, İstikbal Yaz Okulları okul öncesi, ilkokul ve ortaokul gruplarına aktif bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

Tüm Soruları Okumak İçin Tıklayınız....

Özel Minik İstikballer Kreşi ve Gündüz Bakımevi

2-6 yaş grubu çocuklarımıza hizmet verdiğimiz bu okulumuz 2008 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Minik İstikballer Kreşi ve Gündüz Bakımevi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Özel İstikbal Anaokulu

4-6 yaş grubu çocuklarımıza hizmet verdiğimiz bu okulumuz, 2015 yılında faaliyete başlamıştır. Özel İstikbal Anaokulu hakkında detaylı bilgi çin tıklayınız.

Özel İstikbal Çocuk Kulübü

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerini kış döneminde eğitimlerine ve gelişimlerine destek verdiğimiz bu okulumuz, Tıfıl Kreşimizin dönüşümü ile 2017 yılında faaliyete geçmiştir. Özel İstikbal Çocuk Kulübü hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

İstikbal Yaz Okulu

2-14 yaş grubu çocukların yaz dönemlerinde çocukların,inanç ve ahlak gelişimlerini desteklemek amacıyla  yaz dönemlerinde faaliyet göstermektedir. İstikbal Yaz okulu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Cevap 2

İnançlı, ahlaklı, başarılı bir nesil yetiştirebilmektir. Vatanını, milletini, ümmetini seven, vatanına, milletine, ümmetine katkıda bulunabilecek yeterlilikte, özgüven sahibi bireyler yetiştirmektir. Bunun için öğrencilerimize merhamet, ilgi, alaka, sevgi ve güven ile geniş açılı bir eğitim programı sunmaktayız.

Neden biz? Sorusuna en güzel cevap inançlı, ahlaklı,  başarılı bir nesil için, merhamet, ilgi, sevgi ve güven ilkeleriyle hareket ettiğimizdir. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken, çocuk-okul-aile sarmalını en iyi şekilde desteklemeye çalışıyoruz.

Çocuklarımızın okulumuza koşarak gelmesi için onu mutlu etmenin yollarını en güzel şekilde uyguluyoruz. Onları mutlu kılmanın yanısıra onların eğitim ve hayatını sağlam temeller üzerine inşa etmeye çalışıyoruz.

Velilerimizle kurduğumuz sıcak ilişki ile çocuğu en baştan velileri sayesinde tanırız. Öğrencimizin gelişimini dengeli bir şekilde desteklemeye gayret ederiz. Tüm öğrencilerimiz ve ailelerimiz bizim için değerlidir.

Çok yönlü hazırlanmış eğitim programlarımızla çocuklarımızı okula ve hayata hazırlıyoruz. Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için linki inceleyebilirsiniz. http://istikbalegitim.com/HaberDetay/anahaber2019-test-2

Tüm Soruları Okumak İçin Tıklayınız....

 

 

Cevap 3

* Okul öncesi eğitim çocuğu okula ve hayata hazırlamak açısından çok önemli bir eşiktir. Bu sürecin doğru inşa edilmesi çocuğa birçok avantaj kazandırmaktadır.

* Çocukta zeka gelişiminin %70 lik kısmı 7 yaşına kadar tamamlanır ve öğrenme becerisi bu yaşta gelişir.

* Çocuğun grup içine katılması, sağlıklı ilişkiler kurması, kültürel değerlerine sahip çıkması, sosyalleşmesi gibi olgular bu yaşta gelişir.

* Farklı kültür ortamlarından ve ailelerden gelen çocuklar ortak bir yetişme ortamına okul öncesi eğitim kurumlarında ulaşır.

* Çocuk kendine özgüven duygusunu bu kurumlarda kazanmaya başlar.

* Dilini doğru, yanlışsız ve güzel konuşma özelliğini bu yaşta öğrenir.

* Toplumu, çevreyi, evreni ve insan davranışlarını tanımaya başlar. Nesneleri, eşya ve varlıkları, temel bir takım becerileri, davranışları, olumlulukları ve olumsuzlukları öğrenmeye başlama yaşı 4-6 yaşları arasındadır.

* Aile içi desteğin tek başına yetmediği, çocuğun kendi yaşıtlarıyla birlikte olabileceği, bedensel ve zihinsel gelişmelerini sağlıklı biçimde sürdürebilecekleri bir ortam olduğu için okul öncesi eğitim zorunlu ve gereklidir.

Daha Detaylı Bilgi İçin: http://istikbalegitim.com/HaberDetay/menuhaber2019-okul-oncesi-egitimin-onemi-5

Cevap 4

Okul öncesi çocukların arkadaşa ve oyuna duydukları ihtiyaç doğrultusunda büyük bir çoğunluğu esasen çok kolay alışmakta ve uyum sorunu yaşamamaktadırlar.

Okul açılış döneminde çocuklarımıza okulu benimsetmek için çeşitli hediyeler, oyunlar hazırlıyoruz. Okulun korkulacak bir yer olmadığını, annemize belli bir zaman diliminden sonra gideceğimizi anlatmaya çalışıyoruz. Alışan, alışmakta olan çocuklarımızın etkilenmemesi için aileleri sınıflarımıza almıyoruz.

Ancak annesinden hiç ayrılmamış ve aşırı bağımlı çocuklarımız için ailelerimiz ile birlikte süreci doğru şekilde inşa etmeye gayret ediyoruz. Annemizin ilk bir-iki gün idarede bir saat kadar kalıp kuzucuğun oryantasyon sürecindeki tedirginliğini hafifletmesini destekliyor fakat bundan sonraki süreçte annenin okulda kalma süresinin uzamasıyla çocuğumuzun alışma süresinin uzayacağının farkında olmanızı istiyoruz.

İlk gün saat 10 gibi evde kahvaltısını yaparak ebeveyni ile okulumuza gelen öğrencimizi, yaşına ait grubuna alıyoruz. 1-2 saatlik bir süreçte sürekli değişen aktivitelerle çocuğumuzun oyun oynamasını sağlıyoruz. Bu süreç içerisinde çocuğumuzun ebeveynini görmek istediği durumlarda, uygun alanlarda çocuğumuzla ebeveynimizi bir araya getiriyor daha sonra tekrar oyun ortamına döndürüyoruz.  Diğer günler, çocuğun durumuna göre aynı aktiviteleri 1-2 saat arttırarak alışma sürecini düzenleyerek, çocuğumuzun okula alışmasını ve öğretmenine güvenmesini sağlıyoruz.

Uyum süreci dönemi çocuk kadar, anne-babanın da yaşadığı bir dönemdir. Çocuğumuz kadar anne-babamızın da çocuğundan ilk kez ayrılma süreçlerini yönetmeye gayret ediyoruz.

Bu anlamda uzman ekibimizle bizler ailelerimize her konuda rehberlik ediyor eğitimci gözüyle olduğu kadar Anne baba gözüyle de olayları analiz edip en kıymetlilerini güvenerek bizlere emanet eden sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu konuda endişeleri fazla olan ailelerimiz için Kurucumuz Özcan Dalgıç hocamızın hazırladığı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. http://istikbalegitim.com/KoseYazisiDetay/8

Tüm Soruları Okumak İçin Tıklayınız....