Sorularla İstikbal Eğitim Kurumları

Velilerimizin kurumumuz hakkında bilgi almak için sorduğu tüm sorulara, kurumumuzu daha iyi tanıtabilmek ve anlatabilmek amacıyla bu cevapları hazırladık. Kayıt esnasında yaşanan yoğunlukta sorulmamış, unutulmuş soruların cevaplarını şeffaflık ilkesi çerçevesinde sizlere sunuyoruz. Çocuklarımızla ve sizlerle birlikte uzun bir yolculuğa çıkarken bizleri ne kadar iyi tanırsanız, yapacağımız eğitim çalışmaları da o kadar sağlıklı olacaktır

2008 yılından bu yana oluşan tecrübemizle, sizlere ve çocuklarımıza en güzel hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

-İstikbal Eğitim Kurumları ne zaman kuruldu? Eğitim Kurumlarınız ve Faaliyetleriniz Hangileridir?

İstikbal Eğitim Kurumları, 2008-2009 Eğitim döneminde “İstikbalimiz İçin” sloganıyla, inançlı, ahlaklı, başarılı bir nesil yetiştirme hedefiyle hizmet vermeye başlamıştır. İstikbal Anaokulu ve Kreşi adı altında Hocacihan mahallesinde eğitime başlayan ilk kurumumuzdan sonra, kurumlarımız Meram Yaka bölgesinde Minik İstikballer Kreşi (2-6 Yaş), Tıfıl Kreş (2-6 Yaş) ve Özel İstikbal Anaokulu (3-6 Yaş) olarak zamanla faaliyete geçmiştir. 2003 yılından bu yana İstikbal Hafız-a gelişim, İstikbal Akademi adı altında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yaptığımız çalışmayı, Tıfıl kreşimizi dönüştürerek Özel İstikbal Çocuk Kulübü (7-14 Yaş) olarak hizmet verilmeye devam edilmiştir. Kurulduğu dönemden itibaren her yaz döneminde, İstikbal Yaz Okulları (4-14 Yaş) okul öncesi, ilkokul ve ortaokul gruplarına, yaz döneminde aktif bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

2019 yılında Robistem Robotik Kodlama olarak, Krypton Eğitim Robotlarının İç Anadolu bayiliğini, daha sonra Türkiye distribütörlüğünü anlaşması yapılarak, çocuklara doğru robotik tasarım & kodlama müfredatları hazırlanmaya başlandı. Robistem Robotik ile çocuklarımızın, doğru robotik eğitim materyal teminine yönelik çalışmalar yapılması hedeflenmektedir. 2020 yılında ise Yakamoz Aile Danışmanlığı ile mutlu aile, başarılı çocuk sloganıyla, ailelerimize ve çocuklarımıza hizmet vermenin gayretindeyiz.

Kurumlarımızın eğitim sistemi ve programı Sosyolog, Aile Danışmanı, Psikoterapist ve Çocuk Gelişimci Özcan Dalgıç hocamız ile eşi Çocuk Gelişimci Nurten Dalgıç hocamız tarafından oluşturulmaktadır.

-İstikbal Eğitim Kurumlarının hedefi nedir?

İnançlı, ahlaklı ve başarılı bir nesil yetiştirebilmektir. Vatanını, milletini seven, vatanına, ülkesine katkıda bulunabilecek yeterlilikte, özgüven sahibi, kendisini ifade edebilen, donanımlı bireyler yetiştirmektir. Bunun için öğrencilerimizi inanç temellerini doğru bir yapı üzerine oturtarak, ahlak ve karakter eğitimleriyle, değerlerimizi, erdemlerimizi ve edeplerimizi benimsetiyoruz. Öğrencilerimizi okula ve hayata dair başarılarının temellerini, kurumumuzun devamlı kendini geliştiren eğitim tecrübesi ve müfredatıyla çok yönlü ve bütüncül bir anlayış ile oluşturuyoruz. Öğrencilerimizin özgüven, özsaygı, özsevgi, özmerhamet ile kendi ile barışık, doğru karakterli bir nesil olmasını hedefliyoruz.

-Neden ebeveynler sizi tercih etmeliler?

Neden biz, sorusuna en güzel cevap inançlı, ahlaklı,  başarılı bir nesil için, merhamet, ilgi, sevgi ve güven ilkeleriyle hareket ettiğimizdir. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken, çocuk-okul-aile sarmalını en iyi şekilde desteklemeye çalışıyoruz.

Çocuklarımızın okulumuza koşarak gelmesi için onu mutlu etmenin yollarını en güzel şekilde uyguluyoruz. Onları mutlu kılmanın yanısıra onların eğitim ve hayatını sağlam temeller üzerine inşa etmeye çalışıyoruz.

Velilerimizle kurduğumuz sıcak ilişki ile çocuğu en baştan velileri sayesinde tanırız. Öğrencimizin gelişimini dengeli bir şekilde desteklemeye gayret ederiz. Tüm öğrencilerimiz ve ailelerimiz bizim için değerlidir.

- Okul Öncesi eğitimlerinizin detayına geçmeden diğer çalışmalarınız hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

- Özel İstikbal Çocuk Kulübü ve Etüt

7-14 yaş, ilkokul ve ortaokula giden öğrencilere, yaz ve kış dönemlerinde İstikbal Çocuk Kulübünde eğitimlerine ve gelişimlerine destek oluyoruz.

Hafta içi gruplarımız sabahçı ve öğlenci olarak ikiye ayrılmaktadır. Hafta sonu grubumuzda ise öğrencilerimize ise Cumartesi günleri hizmet verilmektedir.

Çalışan ailelerimizin öğrencilerini bırakacak yer bulma, bakıcıya teslim etme yerine daha profesyonel hizmet almalarını sağlıyoruz. Bu öğrencilerimizi sabah okulundan alıp kurumumuza getirip, akşam evine, öğlenci ise sabah evden alıp, öğlen okuluna götürüyoruz. Gün içerisinde sıcak yemek ile beslenmelerini sağlıyoruz.

Bilhassa 1. ve 2. Sınıf çocuklarımızı, ilkokula adapte olmalarını sağlayıp, okuma-yazma çalışmalarını ve ödevlerini, öğretmen kontrolünde yaptırıyoruz. Eğitime avantajlı başlamalarını ve okulu sevmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bilhassa yeterli düzeyde okul öncesi eğitimi alamamış, psikomotor gelişimleri zayıf, okul fobisi oluşan öğrencilerimizi arkadaşlarının seviyesine ulaştırıyor, okuma yazma çalışmaları ile eğitime adapte ediyoruz.

3. ve 4. Sınıflarımız, öğretmen kontrolünde ödevlerini yaptırırken, eksik ve anlaşılmayan konular tamamlanır. Sınavlara hazırlama desteklerimizin yanısıra, branş derslerimiz ile (Matematik, İngilizce, Türkçe, Fen, Sosyal) derslerimizle okul başarılarını yükseltiyoruz.

Ortaokul öğrencilerimiz kendi branşlarında uzman, başarılı, özverili öğretmenlerimiz tarafından dersler anlatılmakta ve ödevler verilmektedir. Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Din derslerini öğrencilerin anlayacağı seviyede anlatarak, onları sınavlara hazırlıyoruz.  Ortaokul gruplarımızda 5. 6. ve 7. Sınıflarımıza, ders başarısını yükseltme, okul derslerinin sınavlarına hazırlamanın yanısıra test çözme becerilerini geliştiriyoruz. Bu dönemde yapılan eğitim çalışmaları ile öğrencimizin, LGS başarısının alt yapısını sağlıyoruz.

Detaylı Bilgi İçin: http://istikbalegitim.com/Sayfa/istikbalcocukkulubu

- İstikbal Yaz Okulu

Çocuklarımıza en güzel yaz hediyesi sloganıyla hareket ettiğimiz yaz okulumuzda, okul öncesinden başlayarak, ilkokul ve ortaokul gruplarına hizmet vermekteyiz. 2 ila 14 yaş arası öğrencilerimizin yaz aylarını en güzel ve en verimli şekilde geçirmeleri için düzenlemiş olduğumuz İstikbal Yaz Okullarımızda çocuklarımız eğlenerek, uygulayarak, severek öğreniyor. Çocuklarımıza temel dini eğitimlerini en iyi şekilde vermeyi hedefleyen İstikbal Yaz Okulu, Peygamber Efendimizin sevgi yaklaşımını esas alarak, öğrencilerin seviyesine inerek, pedagojik ilkelere uyarak eğitim vermeyi benimsemektedir. Bilhassa kış döneminde yeterli dini eğitimi alamayan çocuklarımıza, yaz döneminde maksimum seviyede faydalı olmayı hedefliyoruz.

Detaylı Bilgi İçin: http://istikbalegitim.com/Sayfa/istikbalyazokulu

- Yakamoz Aile Danışmanlığı

Eğitim çalışmalarımızda ailelerimizin öneminin farkındayız. Ailelerimizle işbirliği içinde olmamız, onları çocuk eğitiminde desteklememiz, yol göstermemiz ve problemlerin çözümünde aktif rol oynamamız gerekmektedir. İstikbal Aile Danışmanlığı Merkezimiz ile birlikte yapacağımız ortak çalışmalar ile çocuklarımıza oyun terapisi, sanat terapisi, masal terapisi imkanı sunacağız. Bunun yanısıra gelişim testleri ile çocuklarımızı sürekli takip etmeyi hedefliyoruz. Ailelerimizle, aile huzurunun sağlanması ve çocuk eğitimine yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Detaylı Bilgi İçin: http://www.yakamozailedanismanlik.com

- Robistem Robotik Kodlama

Dünyanın ilk eğitim robotlarının üreticisi Abilix Firmasının Türkiye Temsilcisi, Sanlab Simülasyonun Türkiye Distribütörü olarak okul öncesinden başlayarak, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Krypton 2 ve Krypton 7 eğitim setlerinin pazarlanması ve müfredatlarının hazırlanmasında kurumumuz eğitim sektörüne hizmet etmeye devam etmektedir.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.istikbalegitim.com/Sayfa/robistem

- Okul Öncesi eğitim sisteminiz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel İstikbal Anaokulumuzda 36-72 arası öğrenciler ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Özel Minik İstikballer Kreşi ve Gündüz Bakım Evinde 24-72 arası çocuklarımıza eğitim ve bakım hizmeti vermekteyiz. Her iki okulumuzda temel eğitim müfredatımız ve planlarımız aynı hassasiyetle ve ölçekte uygulanmaktadır.

12 yıllık tecrübemizle kendimize özgü eğitim planımızı, Milli Eğitimim temel okul öncesi müfredatının yanısıra Montessori, Reggio, High Scope, Waldorf gibi kaynaklarla destekliyoruz. Bilhassa yabancı kaynaklı sistemlerden alıntı yaparken kültürümüze ve eğitim sistemimize uygun olan yönlerini kendi programımızla sentezliyoruz. Merak eden, araştıran, düşünen, uygulayan, akleden bireyler olmasının yanı sıra verdiğimiz eğitimler ile özgüven ve başarı duygusunu kazandırarak, öğrencilerimizin sınıfta ve hayatta aktif olabilmesi eğitim anlayışımızın öncelikleridir.

 Ailelerimize gerek kayıt esnasında yüzyüze görüşmelerimizde, gerek tanıtım dosyamızda eğitim sistemimizle ilgili detaylı bir bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz.

Eğitim programımızı yüzdelik dilimlere ayıracak olursak;

Dini Eğitim (Manevi Eğitim-Ahlak ve Karakter Eğitimi) %35,

Okul Öncesi Eğitim (Meb müfredatıyla birlikte desteklenen özel eğitim programı) %35,

Ek Farkındalık Eğitimleri (İngilizce, STEAM, Robotik Kodlama, Mental Aritmetik, Dikkat ve hafıza gelişimleri, Akıl ve Zeka Oyunları, Satranç) %30 şeklindedir.

Çocuklarımızı hayata hazırlarken tam donanımlı, yenilikçi, çağa yön veren bir lider olabilmeleri için eğitim yelpazemizi tüm detaylarıyla planlıyoruz.

Çok yönlü hazırlanmış eğitim programlarımızla çocuklarımızı okula ve hayata hazırlıyoruz. Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi için: http://istikbalegitim.com/HaberDetay/anahaber2019-test-2

-Okul öncesi eğitimin önemi hakkında bilgi verebilir misiniz?

 • Okul öncesi eğitim çocuğu okula ve hayata hazırlamak açısından çok önemli bir eşiktir. Bu sürecin doğru inşa edilmesi çocuğa birçok avantaj kazandırmaktadır.
 • Çocukta zeka gelişiminin %70 lik kısmı 7 yaşına kadar tamamlanır ve öğrenme becerisi bu yaşta gelişir.
 • Çocuğun grup içine katılması, sağlıklı ilişkiler kurması, kültürel değerlerine sahip çıkması, sosyalleşmesi gibi olgular bu yaşta gelişir.
 • Farklı kültür ortamlarından ve ailelerden gelen çocuklar ortak bir yetişme ortamına okul öncesi eğitim kurumlarında ulaşır.
 • Çocuk kendine özgüven duygusunu bu kurumlarda kazanmaya başlar.
 • Dilini doğru, yanlışsız ve güzel konuşma özelliğinin yanısıra çoklu dil zeka gelişimini bu yaşta öğrenir.
 • Toplumu, çevreyi, evreni ve insan davranışlarını tanımaya başlar. Nesneleri, eşya ve varlıkları, temel bir takım becerileri, davranışları, olumlulukları ve olumsuzlukları, birçok okul öncesi kavramı öğrenmeye başlama yaşı 3-6 yaşları arasındadır.
 • Aile içi desteğin tek başına yetmediği, çocuğun kendi yaşıtlarıyla birlikte olabileceği, bedensel ve zihinsel gelişmelerini sağlıklı biçimde sürdürebilecekleri bir ortam olduğu için okul öncesi eğitim zorunlu ve gereklidir.

Detaylı Bilgi İçin: http://istikbalegitim.com/HaberDetay/menuhaber2019-okul-oncesi-egitimin-onemi-5

-Okul öncesinde dini eğitimi nasıl veriyorsunuz?

Çocuklarımızın temel dini eğitimlerini, Peygamber Efendimizin çocuklara olan naif yaklaşımını ilke edinip ve fıtrat pedagojisiyle harmanlayarak, okul öncesi eğitim anlayışıyla veriyoruz. Önceliğimiz çocukların Kur’an sevgisini kazanmasıdır. Bu branşta yeterli altyapısı ve isteği olmayan çocuklarımızı asla zorlamıyoruz.

Çocuklarımızın Elif-ba eğitimleri ile öğrenme kapasiteleri gelişmekte, 1. Alfabeyi öğrenen bir öğrenci, ilkokula başladığında 2. Alfabeyi daha kolay öğrenmektedir. İlkokula başladığında yazma yönü itibariyle sıkıntı yaşamaması için yazma çalışmaları yapılmamaktadır.

Çocuklarımız okul öncesi yaş grupları nedeniyle ancak somut kavramları öğrenebilirler. Anlamada ve anlamlandırmada zorlanacakları soyut kavramlar kesinlikle öğretilmez. Yaş grubu itibariyle çocuklarımız duaları, sureleri, esma-ül hüsna ve hadisleri çok kolay bir şekilde ezberleyebilmektedirler. Ancak esas hedefimiz çocuklarımızın ezberlediklerini, içselleştirebilmeleridir. Mesela Cennet annelerin ayakları altındadır hadis-i şerifini çocuklarımız soyut anlamı itibariyle anlamayabilirler. Biz Allah sevgisi ve Peygamber sevgisi dahilinde anne-baba sevgisini çocuklarımıza benimsetmeye çalışıyoruz.

Günlük adap dualarımız ile çocuklarımızın günlük hayatının içerisine uyurken, kalkarken, arabaya binerken yani hayatının her alanında dua edebilme alışkanlığı kazandırıyoruz.

Çocuklarımızın ahlak ve karakter eğitimlerinde, gömleğin yanlış iliklenmesinin sonuçlarının ağır olacağının bilinciyle hareket ediyoruz. Bu yüzden tüm gayretlerimiz ahlaklı ve inançlı bir nesil yetiştirmek içindir.

Erken yaşlarda, iyilik yapmayı, cömert olmayı, adil olmak gibi temel değerlerimizi, erdemlerimizi öğretmemiz çocuklarımızı güzel ahlak sahibi, sağlam karakterli bir insan yapacaktır.

Öğrencilerimizi ahlak ve karakter eğitimlerinde bilhassa Allah sevgisi ve Peygamber sevgisi ile yoğurmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı karşılık beklemeden iyilik yapabilmesinin, paylaşabilmesinin, büyüklerine saygılı olabilmesinin temelinde bu sevgiler yatmaktadır. Annesini, babasını, akrabalarını, vatanını, milletini, ümmetini seven, sorumluluklarını bilen, erdemlerini, edeplerini kuşanan bir nesil yetiştirmek istikbalimiz için elzemdir düşüncesiyle hareket ediyoruz.

- Yeni kayıt yaptıracağım, çocuğumun daha önce hiçbir okul tecrübesi yok. İzleyeceğimiz süreç nasıl olmalı?

Okul öncesi çocukların arkadaşa ve oyuna duydukları ihtiyaç doğrultusunda büyük bir çoğunluğu esasen çok kolay alışmakta ve uyum sorunu yaşamamaktadırlar.

Okul açılış döneminde çocuklarımıza okulu benimsetmek için çeşitli hediyeler, oyunlar hazırlıyoruz. Okulun korkulacak bir yer olmadığını, annemize belli bir zaman diliminden sonra gideceğimizi anlatmaya çalışıyoruz. Alışan, alışmakta olan çocuklarımızın etkilenmemesi için aileleri sınıflarımıza almıyoruz.

Ancak annesinden ayrılmaya alışık olan çocukla, hiç ayrılmamış ve aşırı bağımlı çocuklarımızın süreçleri farklı ve doğru bir şekilde inşa etmeye gayret ediyoruz. Annemizin ilk gün idarede bir saat kadar kalıp kuzucuğun oryantasyon sürecindeki tedirginliğini hafifletmesini destekliyoruz. İhtiyaç olursa 2. günde aynı şekilde hareket ediyoruz. Fakat bundan sonraki süreçte annenin okulda kalma süresinin uzamasıyla çocuğumuzun alışma süresinin uzayacağının farkında olmanızı istiyoruz.

Aileye aşırı bağımlı çocuklarımızda ilk gün saat 9 gibi evde kahvaltısını yaparak ebeveyni ile okulumuza gelen öğrencimizi, yaşına ait grubuna alıyoruz. 1-2 saatlik bir süreçte sürekli değişen aktivitelerle çocuğumuzun oyun oynamasını sağlıyoruz. Bu süreç içerisinde çocuğumuzun ebeveynini görmek istediği durumlarda, uygun alanlarda çocuğumuzla ebeveynimizi bir araya getiriyor daha sonra tekrar oyun ortamına döndürüyoruz.  Diğer günler, çocuğun durumuna göre aynı aktiviteleri 1-2 saat arttırarak alışma sürecini düzenleyerek, çocuğumuzun okula alışmasını ve öğretmenine güvenmesini sağlıyoruz.

Uyum süreci dönemi çocuk kadar, anne-babanın da yaşadığı bir dönemdir. Çocuğumuz kadar anne-babamızın da çocuğundan ilk kez ayrılma süreçlerini yönetmeye gayret ediyoruz.

Bu anlamda uzman ekibimizle bizler ailelerimize her konuda rehberlik ediyor eğitimci gözüyle olduğu kadar Anne baba gözüyle de olayları analiz edip en kıymetlilerini güvenerek bizlere emanet eden sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Burada en önemli husus ailenin çocuğun okula başlama sürecinden emin olması, kuruma güvenmesi, kurumun bilgilendirmelerine göre hareket etmesi ve sabırlı davranmasıdır. Okula başlamadan önce yeni kardeş durumları, annenin çalışmaya başlaması gibi süreçleri olumlu inşa etmek, çocuğa olumlu telkinlerde ve yönlendirmelerde bulunmak bilhassa dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Bu konuda endişeleri fazla olan ailelerimiz için Kurucumuz Özcan Dalgıç hocamızın hazırladığı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Detaylı Bilgi İçin: http://istikbalegitim.com/KoseYazisiDetay/8

- Çocuğum kurumunuza ne kadar sürede alışır?

Çocuğun alışma süreci çocuktan çocuğa değişkenlik gösterebilir. Çocukların %80’i ilk 1-2 günde alışır. %15-16’sı ilk hafta içinde alışmaktadır. Kurumun yönergelerine uymayan ve aşırı bağımlı ailelerimizin çocuklarında, alışması biraz daha zaman alabilmektedir. Hemen alışacağı düşünülen bir çocuğun, alışmayacağı düşünülen bir çocuğa göre daha uzun sürebilir. Veya alışmayacağı düşünülen bir çocuk okul ortamı itibariyle çok daha kolay alışabilmektedir. Önemli olan bu süreci okul fobisi oluşturmadan halledebilmektir. Buradaki en önemli husus çocuklara ilgi, alaka, sabır, merhamet ve sevgiyle yaklaşabilmektir.

- Çocuğum okul öncesine eğitimine ne zaman başlamalı?

24-48 ay arası ailelerin ihtiyaçlarına göre değerlendirmeleri gereken bir dönemdir. Çalışan bir aile ise bu dönemde bakıcı yerine oyun ve arkadaş avantajını değerlendirerek kreş/gündüzbakımevi tercihi yapabilir.

36-48 ay döneminde ise çocukların bu durumlarına ilaveten, sosyal gelişimleri, dil gelişimleri, bilişsel gelişimler ve psikomotor gelişimlerine kadar birçok ihtiyaca istinaden okul öncesi eğitimine başlanabilir.

5-6 yaş dönemi ise ilkokul öncesi son dönemeç olduğu için bu dönemde zorunlu olarak iyi bir okul öncesi eğitimi alması çocuğun geleceği açısından çok önemlidir.

Bilhassa gelişimsel özellikleri, akranlarına göre geride kalmış çocukların okul öncesi eğitime erken başlamaları, bazı dezavantajlarının avantaja çevirilmesi açısından önemlidir.

- Sınıflarınız kaç kişilik, yardımcı öğretmen var mı?

Sınıflarımız toplamda 15 asil 2 yedek öğrenci kapasitesine sahip olup, tecrübeli okul öncesi ve çocuk gelişimi mezunu öğretmenimiz sınıf öğretmenimiz. Değerler eğitimi öğretmenlerimiz aynı zamanda yardımcı öğretmen olarak sınıfımızın eğitimini ve bakımını desteklemektedir. Anaokulumuzda, 1 sınıfımız Meb’in belirlediği kontenjan dahilinde 20 kişiliktir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde yabancı dil eğitim, robot tasarım, mental aritmetik, satranç ve jimnastik gibi derslerimizde branş öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

-Sınıf belirlemekteki kriteriniz nedir?

Sınıf belirlemede temel kriterimiz çocuklarımızın yaş aralıklarıdır. İmkan dahilinde çocuklarımızı gerekirse 6’şar aylık gruplara yerleştirmeye çalışıyoruz. Çocuğun gelişimsel durumlarına göre hareket ettiğimiz bazı özel durumlarda olabilmektedir.

-Eğitim süreci hangi ayları kapsamaktadır? Eğitime hiç ara vermeden devam edebilir miyiz?

Kış dönemimiz Eylül ve Haziran ayları arasındadır. Yaz okulumuz ise Temmuz – Ağustos aylarına tekabül etmektedir. Çalışan ailelerimiz için okulumuz ara vermeden devam etmektedir.

-Tatil süreçleriniz nasıldır?

Hafta sonları, resmi tatil günleri (resmi bayram ve sömestr) günlerinde MEB takvimi esas alınır. İlgili bakanlıkların yanısıra, valilikçe ilan edilen (kar tatili, vs..) tatillerde okulumuz kapalıdır. 15 Tatilde okulumuz çalışan ailelere istinaden 1 hafta kapalıdır.

-Eğitim saatleriniz nasıl? Tam gün ve yarım gün eğitim veriyor musunuz? Hafta sonu hizmetiniz var mı?

Eğitim saatlerimiz kışın sabah 09.00-17.15, yazın ise 10.00-17.00 arasındadır. Eğitim öncesinde ve sonrasında, çalışan ailelerimizin çocuklarına ek bakım hizmeti verilmektedir. Eğitim programımızın genişliği çerçevesi içerisinde bilhassa tam günü tavsiye etmektediyz. Ancak 2-3-4 yaş gruplarında yarım gün hizmeti verilebilmektedir. Hafta sonlarında okulumuz kapalıdır. Ancak çalışan ailelerden talep gelmesi durumunda ek program oluşturulabilir.

-Standart okul kıyafetiniz var mıdır? Kıyafet tercihinde nelere dikkat etmeliyiz?

Okulumuzun standart okul kıyafeti bulunmamaktadır. Çocuklarımızın rahat ve özbakım becerileri çerçevesi içerisinde rahat hareket edebileceği kıyafetler tercih edilmesini ailelerimize tavsiye ediyoruz.

- Öğretmenleriniz nereden mezun?

Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi mezunu tecrübeli, eğitim ilkelerimize uyan, öğrencilerimize sevgi ve merhametle yaklaşan öğretmenlerden oluşmaktadır. Kendimize özgü müfredatımızla, sistem odaklı hareket eden öğretmenlerimiz, fedakârlıklarıyla öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayretinde olmaktadırlar. Eğitim programlarımızın uygulanması hususunda gerekli hassasiyeti gösteren öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin farklı seviyelerine rağmen en üst seviyede eğitim almış olurlar.

Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi sadece eğitimlerine değil aynı zamanda özgüven kazanım ve sosyalleşmelerine de sağlayacak şekilde ilgilenmektedirler.

Ayrıca manevi eğitim, değerler eğitimi, robotik kodlama, jimnastik gibi eğitimlerimizde, okul öncesi seviyesine eğitimlerini indirgeyebilen branş hocalarımız ile çocuklarımızın eğitimlerini desteklemekteyiz.

-Veli ile iletişim kanallarınız nasıldır?

Velilerimiz idarecilerimizle ile gün içerisinde her zaman görüşebilirler. Velilerimizin, okulda İdarecilerimizle yüzyüze görüşme için randevu alması, kaliteli bir görüşme için önem arzetmektedir. Öğretmenlerimizle eğitimi aksatmayacak saatler dahilinde, sabah (08.00-09.00) ile öğlen (12.30-13.00 arası) öğretmenlerimizle kurumumuza gelerek veya telefonda görüşebilirler. Öğretmenlerimiz ile telefonla, akşam en geç saat 18.30’dan - 20.30’a kadar, 5 dakikayı geçmeyecek şekilde bilgi alışverişi yapılabilir.

Ayrıca önceden belirtilen kurallar çerçevesinde ve şeffaflık ilkemiz dahilinde, kurum yöneticileri, öğretmenlerimiz ve velilerimizden müteşekkil whatsapp grupları kurulmaktadır. Hızlı bilgi alışverişi ve haftalık planları, yemek listeleri, vs.. gönderme imkanlarımız olmaktadır. Bilhassa haftalık planlarımızı ailelerimiz buradan takip ederek, kendileri de öğrencilerini destekleyebilmektedir.

Ayrıca whatsapp gruplarında eğitimin ilk süreçlerinde çocuklarımızla alakalı fotoğraf paylaşımlarımız yapılmaktadır. Sonrasında ise bu paylaşımlar sadece sosyal medya hesaplarımız üzerinden devam etmektedir.

-Çocuğumun okuldaki gelişimini nasıl takip edebilirim?

Okulumuzda, öğretmenlerimiz çocuğumuzu ve ailemizi tanımak için gelişim gözlem dosyasını ailemiz doldurduktan sonra, yıl içerisinde gelişim dosyasına öğretmen notlarını alır. Karne ile birlikte değerlendirme raporlarımızı sunarız.  Belirli araıklarla öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz hakkında bilgi vermek için ailemizi arayarak çocuğun durumu hakkında bilgi verirler. Bu uygulamanın dışında da ihtiyaç hissettiğiniz zamanlarda çocuğunuzun gelişimine ait bilgileri öğretmenlerimizden alabilirsiniz.

-Çocuğumun okulda sorunu olduğunda ne yapmalıyım?

Yaşadığı sorunlarda çocuğunuzu, onu anlamaya çalışarak ve yargılamadan dinlemeniz yani "etkin dinleme" yapmanız bile bazen o problemin çözüme kavuşması için yeterli olacaktır. Yeterli olmadığı durumlarda öğretmenle iletişime geçip, problemin farkında olup olmadığını anlamak, problemden onu da haberdar etmek ve olası çözümleri siz, öğretmen-okul idaresi ve çocuğun kendisi ile birlikte çözmeye çalışmak çocuk için en yararlısı olacaktır.

Çocuğun okuldaki sorunlarının altında yatan farklı sebepler var ise bu konuda Yakamoz Aile Danışmanlığı kurumumuzdan hizmet alabiliyoruz.

-Veli toplantıları neden önemli katılmak zorunda mıyım?

Veli toplantılarına katılmak velilerimizin sorumluluğudur. Eğitim öğretim süreci içerisinde öğretmen, öğrenci, veli iletişimi ve işbirliği önemlidir. Veli toplantıları bu iletişim ve işbirliğinin en önemli göstergelerinden biridir.

Çocuğunuz için ayırdığımız zaman, geleceğe hazırlanmasında altın fırsattır. Her veli toplantısının ayrı bir değeri ve yararı vardır. Veli toplantılarımızı, yeni dönemde uzaktan online sistem dahilinde yapılması hedeflenmektedir.

-Okuma yazma öğretimi yapılacak mı?

Okul öncesi eğitim programında okuma ve yazma öğretimi yoktur. Anaokulu eğitimimiz kesinlikle okuma veya yazma öğretmek amacını taşımamaktadır. Harfleri göstermek ve harfleri yazdırmak da yoktur.

Anaokulumuzda yapılan etkinlikler ile amacımız çocuklara okuma ve yazma öğretmek değil onların ilkokulda okuma ve yazmayı hızlı öğrenebilmesi için gereken ön becerileri kazandırmaktır.

Uzmanlar tarafından, birçok sebepten dolayı bu dönemde okuma ve yazmanın öğretilmesinin doğru bulunmadığı ifade edilmektedir.

-Çocuğumun kitap-kırtasiye malzemeleri okulda mı kalacak?

Çocuğunuza ait eğitim setleri, kırtasiye malzemeleri yıl boyunca okulda öğrenci dolaplarında muhafaza edilerek gerekli durumlarda kullanılır. Yıl sonunda artan malzeme ya da araç-gereç olursa veliye teslim edilir.

- Çalışıyorum, bakıcı mı yoksa kreş mi çocuğum için doğru olur?

Kreş ortamı çocuğunuzun sosyalleşebilmesini, kelime haznesinin gelişebilmesini, paylaşmayı öğrenebilmesini, grup içinde hareket edebilmesini sağlar. Ayrıca özgüven duygusunu da destekleyeceği için çalışan annelere tavsiyemiz kreş ortamında çocuklarının büyümesi olacaktır.

Ailelerimiz, bakıcıya bırakmanın avantajlarını ve dezavantajlarını iyi bir şekilde değerlendirmelidir. Bakıcının çocuğa yetişemeyeceği için ağırlıklı olarak tv, tablet odaklı bakımın yanısıra oyun arkadaşlarının olmaması neticesinde iletişim kurmayı, paylaşmayı öğrenemeyeceğini göz önünde bulundurmalıdır. Çocuklarımızın güvenli bir ortamın sağlanması da ailelerimiz açısından rahatlatıcı faktörlerdendir.

Kimi zaman onarılması çok zor olan, hatta psikolojik destek gerektirecek duygu ve davranış problemleri ile karşılaşabilme ihtimali ise bakıcı ile çocuk büyütmenin ciddi risklerinden biridir.

Çalışan anne çocuklarının asgari aşağıda ki planlama ile büyütülmesini tavsiye ederiz;

0-12 Ay: Muhakkak anne tarafından desteklenmelidir.

12-24 Ay: Annemizin çalışma mecburiyeti varsa aile büyükleri ve bakıcı desteği alınabilir.

24-36 Ay: İyi araştırarak buldukları, çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri okul öncesi eğitim kurumu bundan sonra ki süreçte aileye destek verebilir.

36-48 Ay: Çocuğun sosyalleşmesi, dil gelişimi, psikomotor vb. gelişimlerinin desteklenmesi itibariyle bilhassa bu dönemden başlayarak çocuk temel okul öncesi eğitimi almalıdır.

48-72 Ay: İmkan dahilinde ailelerimiz bilhassa okul öncesinin son iki yılında temel eğitimi en iyi şekilde aldırmaya gayret etmelidirler. İyi bir okul öncesi eğitim ile çocuğun okula ve hayata dair önemli avantajı olan kazanımlar elde edeceği unutulmamalıdır.

-Okulunuzda kaç öğün yemek, yenmektedir?

Tam gün eğitim programlarımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yarım gün eğitimlerimizde tek öğün bulunmaktadır. Neden biz sorusuna, cevaplarımızdan bir tanesi de mümkün derecede doğal, helal ve hijyenik ürünlerle çocuklarımızın beslenme alışkanlıklarını düzenliyor olmamızda denilebilir. Abur cubura meyilli çocuklarımızı, tün nimetlerden istifade etmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

- Yemekleriniz okul da mı pişiyor? Yoksa yemek şirketi ile mi çalışıyorsunuz?

Her hangi bir yemek şirketi ile çalışmıyoruz. Tüm gıda ürünleri aşçımız tarafından hazırlanıyor. Yiyecek ve içeceklerde kullandığımız tüm gıdaların helal ve hijyenik olmasına dikkat ediyor beslenmeyi de en az eğitim kadar önemsiyoruz. Kurumumuzda aşçımız tarafından ana yemeğin tencere yemeklerinden oluştuğu menümüz günlük olarak pişiriliyor.

-Yemek yemek istemeyen, ya da bağımsız yiyemeyen çocuklara nasıl davranıyorsunuz?

Öncelikle eğitimcilerimiz tarafından çocuklarımıza yemek konusunda mutlaka destek sağlanıyor. Bizler yediriyor, ya da yemelerine yardımcı oluyoruz.

Zorlamadan, zaman içerisinde öğrencimizin kendi başına yemesini destekliyoruz. Okulumuzda yemek ve uyku gibi konularda çocuklarımıza dikte ederek, ya da zorlayarak değil örneğin; “bir kaşık tadına bakma uygulaması” gibi uygulamalarla çocukların tanımadıkları ya da reddettikleri besinleri tanımalarına fırsat oluşturuyoruz.

Zaman içinde çocuklar tercih etmedikleri yiyeceklerin diğer arkadaşları tarafından tüketildiğini gördükçe, bu besinleri tüketmeye başlıyorlar.

- Çocuğum yemeğini yemiyor ancak bana gönderdiğiniz formlarda yediğini beyan ediyorsunuz. Bu nasıl oluyor?

Anaokulu ve kreşlerin şaşırtıcı etkilerinden biri de sıklıkla karşılaştığımız, çocuğun evinde önceden ve hatta halen reddetmekte olduğu gıdaları okulda tüketmesi durumudur. Çocuğun evde yemeğini yememesinin birçok farklı yönleri bulunmaktadır. Bu husus hakkında ailelerimize bilgilendirme yapıyoruz. Gerekirse Aile Danışmanlık kurumumuzdan da hizmet alabilmektedirler.

Böyle zamanlarda, çocuğunun normalde yemediği yiyecekleri yediğini beyan eden bilgileri aldıklarında oldukça şaşıran velilerimize, bir karışıklık olmadığına dair içlerini rahatlatmak için öğrencimizin besini yerken çekilmiş video ve fotoğraflar da gönderebiliyoruz.

- Öğrencilerden biri hasta olduğunda ne yapıyorsunuz? Diğer çocuklara bulaşmasını nasıl engelliyorsunuz?

Bilhassa pandemi sürecinde okullarımızın bağlı olduğu ilgili bakanlıklar tarafından açıklanan tüm tedbirlere riayet ederek hizmet verilmektedir. Çocuklarımız için okullarımızda gereken hijyen sağlanırken, diğer taraftanda gerekli kontroller okul içinde ve okul dışında sağlanmaya çalışılmaktadır.

Acil olmayan durum ve kontrol altında ki hastalıklarda (örn. üst solunum yolları enfeksiyonu, bağırsak enfeksiyonu) öncelikle bir eğitimci ile beraber öğrencimizi farklı bir odaya alıyoruz.

Ateşini ölçüp, bu konu ile ilgili aileye bilgi veriyoruz. Ateşin yüksekliğine göre, önce ilaçsız yöntemlerle ilk müdahaleyi yaparak ateşi düşürmeye çalışıyoruz (eklem yerlerine ılık kompres, duş aldırma).

Bu süreçte sürekli velimizle iletişim halinde oluyoruz. Ateşin düşmediği durumlarda ise veli onayı ile çeşitli ilaçlarla ateşi kontrol altına almaya çalışıyoruz.

Her durumda, öğrencimizin rahatsızlanması halinde velimizden okula gelip öğrencimizi almasını talep ediyoruz. Velimizin (Trafik-toplantı saati vb.) okula ulaşamaması gibi istisnai durumlarda ise,  öğrencimizin doktoruna kadar öğrencimize eşlik ediyor, orada öğrencimizi velimize teslim ediyoruz.

Okul öncesinde çocuklar ilk dönemlerinde bağışıklık sistemlerinin durumuna göre rahatsızlanmaları mümkündür. Çünkü ilk defa toplu ortama girmiş olmaları onların mikroplarla tanışmasına sebebiyet vermektedir. Çocuklarımız okul öncesi süreçlerine hazırlık aşamasında muhakkak bağışıklık güçlendirici takviyeler almalarını tavsiye ediyoruz.

- Çocuğumun, astım, alerji (besin, toz, hayvan alerjisi gibi) kronik rahatsızlıkları var. Bulunduğu ortamı nasıl yönetiyorsunuz?

Öncelikle kurumlarımızda tüylü halı bulundurmuyoruz. Yer zeminlerimizi özellikle alerjenleri tutmayan malzemeyle kaplıyoruz. Zeminlerimiz rutin olarak, kokusuz temizlik maddeleri ile temizleniyor.

Süpürme çocuklar sınıf dışındayken yapılıyor ve sınıflar havalandırılıyor. Astımı olan öğrencilerimiz için eğitimcilerimiz nezih bir ortamda velinin yönlendirmesi doğrultusunda hava verme uygulaması yapmaktadır.

- Bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler ile ilgili politikanız nedir?

Bulaşıcı hastalıklara sahip çocuklarımızı kurumumuza kabul edemiyoruz. Bu nedenle kayıt döneminde öğrencimizin doktorundan sağlık raporu istiyoruz.

Grip ve benzeri rahatsızlıkları olan öğrencilerimizin ailelerinden,  kuluçka döneminde (ilk 3 gün), öğrencimizi evde dinlendirmelerini istiyoruz. Böylece, öğrencimizin hastalık sürecini daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmesini, hem de diğer öğrencilerimize bulaştırmamasını sağlıyoruz.

Kabakulak, suçiçeği gibi çocukluk çağı bulaşıcı hastalıkları ile okulumuzda karşılaştığımız durumlarda yazı ile tüm velilerimize bilgilendirme de bulunuyoruz.

- Acil müdahale gerektiren durumlar için bir eylem planınız var mı? varsa nedir?

   1- İlk müdahale yapılır, Veli aranır, olay hakkında bilgi verilir.

     a) Velinin talebine göre en yakın hastaneye eğitimciler tarafından götürülür.

     b) Velinin talebine ve aciliyet seviyesine göre velinin gelmesi beklenir.

  2- İlk müdahale yapılır, Veliye ulaşılamadığı durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurulur. Bu süreçte öğrencinin doktorundan yönlendirme alınır.

- Çocuğum hastalandığı zaman kurumunuza haber vermem gerekiyor mu? Yoksa siz mi arıyorsunuz?

Öğrencimiz hasta olduğunda, velimizin telefon açarak veya mesaj atarak bizleri bilgilendirmesini rica ediyoruz. Sizler tarafından bilgi ulaşmadığı durumlarda, idari personelimiz velimize ulaşmaya çalışıyor. Ancak önceliğimiz velimizin bizleri ve servisi sabah saatlerinde bilgilendirmesidir.

- Çocuğuma ilaç verilmesi gerekiyor. Bununla ilgili politikanız nedir?

Öğrencimize ilaç verileceği durumlarda, velimizden o günün tarihi, öğrencinin adı soyadı, ilacın adı ve verilecek miktarı yazılı olarak belirtmelerini (ilaç ile göndermelerini) talep ediyoruz. Öğrencilerimizin ilaçlarını zamanında verilmesi sağlandıktan sonra, ilaç defterine kaydı yapılmaktadır.

- Servisiniz var mı? Hangi servis şirketi ile çalışıyorsunuz?

Servis araçlarımız kurumumuza aittir. Servis firmaları ile okul öncesinin hassasiyetini taşımadıkları için çalışmamaktayız. Kendi bünyemizde olan şoförlerimizle ve hosteslerimizle, güvenli bir şekilde servis hizmeti vermekteyiz.

- Çocuğumu örn. okula sabah ben bırakacağım ancak akşam servisle eve  bırakılmasını istiyorum. Tek yön servis kullanımı mevcut mudur? Ücretlendirmesi ne şekilde olur?

Çift ya da tek yön servis hizmet almak velimizin talebine göre planlanabilmektedir. Servis güzergahının uygunluğuna göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

- Servislerinizde çocuklarla birlikte zaman zaman kurum dışı kimseler seyahat ediyor mu? Bununla ilgili politikanız nedir?

Kurumumuzun personeli ve öğrencileri haricinde araçlarımızda başka yolcu alınmamaktadır.

Bunun dışında hiç bir yetişkini çocuklarımızın emniyet ve güvenliği açısından servis araçlarımıza almamaya özen göstermekteyiz. Bu konuda velilerimizin de gerek hassasiyeti göstermelerini ve servise binme hususunda talepte bulunmamalarını rica ederiz.

- Servis kurallarınız var mıdır?

Okulumuzun servis kuralları ile ilgili yazılı metni sizlere ulaştırıyoruz. Bu kurallara uyulması öğrencilerimizin eğitimleri aksamaması için önemlidir. Sözleşmemizde belirttiğimiz temel kurallarımız ise;

Kurum tarafından bildirilen servis kurallarına uyulması, eğitimin gecikmemesi, diğer öğrencilerimizin mağdur olmaması için telefon çaldırılınca ailemizin çocuğu aşağıda teslim etmek ve almak için hazır bulunması çok önemlidir. Servis saatine yetiştirilmeyen çocuğun okula getirilmesi velisine aittir. Akşam çıkışlarında ise en geç 17.15'te, servissiz gelen çocuklar ailelerimizce okuldan teslim alınacaktır. Çocukların herhangi bir nedenle gelemeyeceği önceden öğretmen ve servise telefonla bildirilecektir.. Öğrencinin, okuldan veya servisten alınması yalnızca anne babaya aittir. Özel durumlar için önceden bilgi verilmek suretiyle üçüncü şahsa, ancak o zaman teslim edilebilir. Bunun dışında çocuk bir başka şahsa kesinlikle teslim edilmeyecektir. Öğrencinin servis içerisinde yiyecek yemesi diğer çocuklar açısından mahzuru bulunmaktadır.

- Servis şoförlerinizi hangi kriterler doğrultusunda seçiyorsunuz?

Şoförlerimizin;

Sağlık raporu alınmış, sürücü belgeleri ve adli sicil kaydının yanında referanslı, çocuklara kötü örnek olacak davranışları olmayan, sabırlı, merhametli ve agresif olmayan şoförler seçilmektedir.

Araç şoförlerimiz, okulumuzda aynı zamanda kurumumuzda aktif olarak bulunmakta,  güvenlik, teknik hizmetlere destek vermektedirler. Öğrencilerimiz servisçi amcalarını çok sevmekte, ailelerimizden bu anlamda olumlu dönütler almaktayız.

- Çocuğumu teyzesi, anneannesi, halası geldiğinde benim haberim olmadan teslim ediyor musunuz? Servisi olmayan çocuğun kime teslim edileceği ile ilgili nasıl bir politika uyguluyorsunuz.

Öncelikle öğrencimizi evli çiftlerde anne-baba, boşanmış çiftlerde velayet hakkı olan ebeveyne teslim ediyoruz. Bunun dışında eğer herhangi bir yakın veya tanıdık alacak ise, anne babanın önceden kurumu arayıp beyan etmesi ve kişinin kimliği ile gelmesini istiyoruz. Kimlik bilgileri ile verilen beyan örtüştüğü takdirde öğrencimizi teslim ediyoruz. Öğrencimizin, kendini alacak olan şahsı tanıyor olmasını önemsiyoruz, ailelerimizin bu konuya özen göstermesini bekliyoruz.

- Herhangi bir sebepten ötürü geç kaldığım durumlarda ne yapıyorsunuz?

Acil ve ani gelişen durumların haricinde, velilerimizin çocuklarını zamanında teslim almaları için süreci iyi yönetmesini bekliyoruz. Çünkü çocuklarda zaman kavramı farklı işler. Arkadaşsız tek başına kaldığı için, bir sonra ki gün okula karşı isteksizliği doğabilir. Anne-babaya karşı güvensizlik gelişebilir. Aynı zamanda, öğrenciye eşlik eden personelin ertesi gün performansında düşüş olabilir. Bu da öğrencilerimize istediğimiz kalitede hizmet vermememize neden olur. Bu nedenle, okul giriş, çıkış saatlerine velilerimizin azami özen göstermelerini rica ederiz.

- Çocuğumun kişisel temizliğini kim, nasıl yapıyor?

Öğrencilerimizin kişisel temizliklerini, özbakımlarını yardımcı öğretmenlerimiz, eskaza yardımcı öğretmenimiz olmadığı bir anda sınıf öğretmeni tarafından yapılmaktadır. Çocuklarımızı tuvalet alışkanlıkları, mahremiyet eğitimi kuralları dikkate alınarak desteklenir. Çocuklarımız özbakım becerilerini kazanıncaya kadar, öğretmenlerimiz tarafından desteklenir.

-Çocuğumun özbakım becerilerini öğretmeni mi, yoksa kendisi mi verine getirmelidir?

Öz bakım becerileri; Kendi kendine yemek yeme, el-yüz yıkama, diş fırçalama, giyinme ve soyunma gibi becerileri içerir. Bu becerileri kazandırma aşamasında ailenin de öğretmenin de çocuğu desteklemesi gerekir. İlerleyen aşamalarda çocuğun bunları bağımsız yapması teşvik edilmelidir. Bağımsız yapar hale geldiğinde yardım kesilmelidir. Bu aşamada slogan: "Yalnız yapabileceği hiçbir şeyi onun yerine sen yapma" olmalıdır.

-Okul, yemekhane ve mutfak temizliğiniz nasıl oluyor?

Okulumuzun her akşam genel temizlik için düzenli silinir, süpürülür ve dezenfekte edilir. Lavabolar gün içerisinde düzenli olarak kontrol edilip, temizlenir. Yemekhanede günde 3 kez yaş gruplarının geçişi arasında masa-sandalye temizliği, öğün sonrası komple temizlik uygulanır. Mutfak temizliği aşçımız tarafından gün içerisinde sürekli yapılır. Yapılan temizlik işlemleri idare tarafından kontrol edilir.

-İstikbal Eğitim Kurumlarının okul ücret ve ödeme planları nasıldır?

 • İki tip ödeme planımız mevcut. Ödemelerimiz peşin yıllık ödeme ve aylık ödeme olarak ikiye ayrılıyor.
 • Yıllık peşin ödememizde %5 indirim uygulanmaktadır.
 • Liste fiyatı üzerinden, erken kayıt indirimi, kardeş indirimi ve peşin ödeme indirimleri yapılabilmektedir.
 • Velilerimiz bankaya havale, nakit ve kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Ödemelerimiz eğitim öncesinde yapılması gerekmektedir.
 • Aylık eğitim ödemelerimize, eğitim ve yemek ücretleri dahildir. Kitap, kırtasiye, temizlik setleri ve isteğe bağlı robotik kodlama ve sportif faaliyetler hariçtir.

- Aylık ödemelerimizi hangi tarihler arasında yapıyoruz?

Aylık ödeme planını tercih eden velilerimizin ödemelerini ayın 15'i ile 20'si arasında gerçekleştirilmektedir.

- 12 aylık toplu ödemede, Yaz okulunda olacak muhtemel fiyat farklılıklarından etkilenir miyiz?

Toplu ödemenin avantajı, ödeme planını ve ücretleri tüm yıla indirimli oranlar üzerinden sabitlemiş olmaktır.

- Kayıt esnasında gerekli olan evraklar nelerdir?

Kurum tarafından verilecek öğrenci bilgi formu, sözleşme, dilekçe ve ödeme planı.

Öğrenci İçin: 1- Kimlik fotokopisi,  2- 6 Adet Fotoğraf, 3- Sağlık Raporu, Aşı Karnesi Fotokopisi

Anne ve Baba İçin: 1- Kimlik Fotokopisi, 2- Anne ve Babaya Ait 2 şer Adet Fotoğraf,

-Kayıt yaptırmamız halinde okul için gerekli kişisel ihtiyaç listeniz nedir?

Bağcıksız (kolay giyilebilir) pandif, yedek iç kıyafet, yedek alt-üst kıyafet, çorap, sırt havlusu, suluk (cam ve kolay kırılır olmayacak), diş fırçası, tarak, kolonya, bezli öğrenciler için bez ve ıslak mendili malzemeleri, şeffaf saklama kutusu (5.5 – 6 litrelik) içinde teslim edilecektir. Okula bağlanmaları ve sorumluluk bilinci kazandırılması için 2 adet kırılmayacak küçük oyuncak çocuk ile birlikte gelecektir. Bu eşyalar dönem sonunda iade edilecektir.

Okul Çantası ailelerimiz tarafından temin edilecektir. Mümkünse postacı tipi veya önde olanlardan olabilir. Ancak bavul tipi veya çekçekli olmamasına dikkat etmenizi rica ederiz.

Önemli Not: Okulda kalacak veya gelip giderken götüreceği tüm eşya ve kıyafetlere (mont ve ayakkabı dahil) isim yazılması zorunludur. Çocukların anaokuluna gelirken altın, gümüş gibi değerli ziynet eşyası bulundurmaması gerekmektedir. İsim yazılmayan eşyaların ve bulundurulmaması gereken eşyaların kaybolması halinde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

- Sözleşme yaptığımda bu beni maddi olarak bağlar mı? Yıl ortasında mali düzenimizde bozukluk, muhtemel taşınma veya hastalık gibi durumlarla karşılaşırsam sözleşmeden dolayı 12 ay boyunca ödeme yapmak zorunda mıyım?

Bu gibi durumlarda velilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Alıştırma süreci için 1 ay devam etmesi gerekmektedir. Bu süre aile ve çocuğun okula adaptasyon sürecinin oluşması açısından önemli buluyoruz. 1 aylık süre içinde alışamayan öğrencimizin olması durumunda, 1 aylık hizmet süreci kadar ücret alınmaktadır.

Taşınma, işten çıkarılma gibi durumlarla karşılaşan velilerimizin sözleşmelerini bildirilen tarihten sonraki ay içerisinde iptal ediyoruz.

Hastalık durumlarında ise, öğrencimizin doktorundan kreşe devam edemez raporu talep ediyoruz.

Bu gibi durumlarda sözleşmemizi karşılıklı olarak feshetmekteyiz.

- Çocuğum hastalandı ve okula gelemedi. O ayı tam ödeyecek miyim?

Bizler öğrencimizi resmi olarak kayıt ettiğimizde, bağlı bulunduğumuz bakanlığa ve e-okul sistemine bildiriyoruz. Her öğrenci bakanlığın öngördüğü ve yerine başka bir öğrencinin alınamayacağı bir kontejan dahilindedir. O nedenle, ödemelerimiz diğer özel eğitim kurumlarında da olduğu gibi devamsızlık, zorunlu ve resmi tatiller nedeniyle ücrette bir kesinti yapılmamaktadır.

 

İSTİKBAL EĞİTİM KURUMLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

Özel İstikbal Anaokulu: Yaka Mh. Yaka Cd. No:148 Meram/Konya Tel: 332-3251155 / 533-4212240

Minik İstikballer Kreşi: Aşkan Mh. Yaka Cd. No:69 Meram/Konya Tel: 332-3244401 / 533-4212240

İstikbal Çocuk Kulübü: Alavardı Mh. Yaka Cd. No:82 Meram/Konya Tel: 332-3234644 / 506-8555484

Web Sayfalarımız

: www.istikbalegitimkurumlari.com

 

: www.istikbalegitim.com   

 

: www.minikistikballer.com

 

: www.istikbalanaokulu.com

Facebook  Sayfalarımız

: www.facebook.com/istikbalegitimkurumlari

 

: www.facebook.com/AileDanismaniOzcanDalgic

 

: www.facebook.com/istikbalcocukkulubu

 

: www.facebook.com/Minikistikballer  

 

: www.facebook.com/ozelistikbalanaokulu

 

: www.facebook.com/istikbalegitimmateryalleri/

İnstagram Sayfalarımız

: www.instagram.com/istikbalegitim/

 

: www.instagram.com/istikbalcocukkulubu

 

: www.instagram.com/istikbalegitimmateryalleri/

 

: www.instagram.com/minikistikballer/

Twitter

: https://twitter.com/istikbalegitim

Youtube Kanalımız

: www.youtube.com/c/%C4%B0stikbalE%C4%9FitimKurumlar%C4%B1

E-mail        

: [email protected]

 

: [email protected]

 

: [email protected]

 

: [email protected]

 

: [email protected]

 

 

SSS-Simge