Özcan Dalgıç

Köşe Yazarı

Eğitim ve Mesleki Deneyim: 1973 Konya/Karatay doğumlu. 1985 Konya Cumhuriyet İlkokulunu bitirdi. Hafızlık süreci sonrasında Ortaokulu Fatih İmam Hatipte dışarıdan bitirdi. Sırası ile Konya Meram Ticaret Meslek lisesini, Selçuk Üniversitesi Muhasebe Meslek Yüksekokulunu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Çeşitli mesleklerden sonra 2008 yılında İstikbal Eğitim Kurumlarının kurucusu olarak okul öncesi alanda eğitim çalışmalarına başladı. Çocuklara ve ailelere daha faydalı olabilmek için Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ile Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümlerini bitirdi.

Sırası ile Minik İstikballer Anaokulu, Tıfıl Kreş, İstikbal Akademi, İstikbal Hafız-a Gelişim kurumlarını kurdu. 

Eserler ve Çalışmalar: Çeşitli gazete ve dergilerde haftalık yazıların yanısıra, bölgesel tv kanalı 42Konya’da, Radyo Gençlikte Çocuk ve Aile eğitimine dair radyo ve tv programlar yaptı. Ayrıca çocuklara yönelik çeşitli programların yapımcılığını yaptı.

Çocuklara yönelik Kolay ve Hızlı Elif-ba Eğitimi, Yaz okullarına yönelik Güzel Dinimi öğreniyorum kitaplarının yanısıra, okul öncesinde bir ilk olan İstikbal Tablet Projesini hazırladı.

Konya’da çeşitli vakıf ve derneklerde (MGV, AGD, ESAM, ASKON, KONEĞİTİMDER, ÖZDER, ÖNCÜ YÖNETİCİLER, YEŞİLAY ve ÖNCE-EĞİTİM-DER) görev aldı.

Köşe Yazarlarımız

Tüm Köşe Yazılarımız